Odigran veliki zagorski derbi: Dva pogotka Smrekara za zasluženo slavlje domaćina

U sjajnom ozračju pred četristotinjak gledatelja danas je odigran zagorski derbi IV. NL središte Zagreb skupina A u kojem je domaća Mladost dočekala neugodni Golubovec. Na kraju zasluženo slavlje domaćih uz dva pogotka velemajstora Matije Smrekara, koji je po tko zna koji put bio igrač odluke za Zabočane.

Domaći su poveli već u 6. minuti. Bila je to jedna lijepa akcija u kojoj je sudjelovao cijeli vezni red Mladosti, a onda je Lešković prizemno ubacio s desne strane na Hrastinskog, koji produžuje do Smrekara, a ovaj preciznom dijagonalom zabija pogodak za 1:0. Nakon toga Golubovec je preuzeo igru, ali sve je to bilo poprilično jalovo, bez pravih šansi.

U 24. minuti kontru domaćih povukao je Drempetić i izbacio V. Kotarskog na lijevu stranu koji ubacuje za Gucića, ali mladi domaći napadač iz dobre pozicije pogađa u blok. Prvi kakav takav pokušaj Golubovec ima u 32. minuti, no Dario Bobek loše puca nakon ubačaja Riseka s lijeve strane.

U nastavku sasvim druga priča. Golubovec je stao, a počela je dominacija Mladosti. Domaći su mogli podebljati vodstvo već u 51. minuti kada je Smrekar povukao kontru i uposlio V. Kotarskog koji odlično ubacuje za Gucića, no ovaj se spetljao na samo pet metara udaljenosti od vratiju Škvorca.

Rješenje utakmice stiglo je u 62. minuti. Drempetić je izveo korner s desne strane, lopta se odbila do Peteka koji oštro puca, lopta udara Riseka u ruku, a sudac Kožar opravdano dosuđuje kazneni udarac. Loptu uzima Smrekar i zabija svoj drugi pogodak za konačnih 2:0. Mogli su gosti nakon toga i ozbiljnije stradati. Tako je u 79. minuti nakon ubačaja V. Kotarskog Lešković iz dobre pozicije pucao preko gola. Gosti prvi pokušaj u nastavku imaju u 82. minuti, no Mihovilić bez problema kroti udarac Krune Kuharića.

Tri minute kasnije Škrlec odlično prolazi lijevom stranom i ubacuje za Krajačića koji produžuje za Drempetića, a ovaj sa sedam metara udaljenosti puca preko gola, iako su vrata bila prazna. Dobru priliku imao je i J. Kotarski u 90. minutu, no nakon ubačaja Galine puca glavom preko gola. U sudačkoj nadoknadi D. Bobek dobro je pucao glavom nakon ubačaja s desne strane, ali Mihovilić je sigurno obranio njegov udarac.

Moramo svakako pohvaliti i sudačku trojku na čelu s Nikolom Kožarom koja je odlično obavila svoj posao.

MLADOST ZABOK – GOLUBOVEC 2:0 (1:0)

ZABOK: SC Zaseka, GLEDATELJA: 400, SUCI: Kožar, Petriško i Filko.
STRIJELAC: 1:0 Smrekar 6', 2:0 Smrekar 62' (11m).

MLADOST ZABOK: Mihovilić, J. Kotarski, Šoštar (84' Turk), Smrekar 84' Škrlec), V. Kotarski (84' Galina), Drempetić, Gucić (58' Krajačić), Petek (71' Ma. Benčić), Lešković, Durević, Hrastinski (71' Mi. Benčić). TRENER: Drago Bartolić

GOLUBOVEC: Škvorc, Mat. Bobek, Risek (66' K. Kuharić), Tepuš, N. Bobek (73' Horvat), D. Bobek, K. Kuharić, Kanceljak, Sokolić (83' Mlakar), Vukić, Mar. Bobek. TRENER. Tomislav Škudar

IZJAVE TRENERA

Drago Bartolić, Mladost Zabok: “Zaslužena naša pobjeda. Mislim da smo bili bolji od prve do zadnje minute. Ograničili smo odlični Golubovec na dva udarca prema golu, što govori o našoj dominaciji. Nadmašili smo ih u svim segmentima nogometne igre, iako gaje jedan neugodan i specifičan stil igre“.

.

Tomislav Škudar, Golubovec: “Loše smo ušli u utakmicu i odmah primili pogodak. Tražili smo da ne dozvoljavamo Smrekaru da se izvlači, da osvaja prostor, a upravo nam se to i desilo nakon male dekoncentracije. Pošle smo ušli u dobar ritam, imali smo kontrolu igre, ali u zadnjoj trećini smo bili brzopleti. Mladost je pokušavala dugim loptama, no to smo dobro zatvorili, ali nažalost nismo bili opasni po gol. Pokušali smo u drugom poluvremenu s dva klasična napadača i dva „visoka krila“, ali to nije urodilo plodom. Energetski smo pali i „kratka“ klupa je uzela danak. Poslije kaznenog udarca za 2:0 utakmica je bila gotova“.