Alkar bez šansi protiv raspoloženog Zaboka

Lakše od očekivanog Zabok je došao do uvjerljive pobjede protiv Alkara od 19 koševa razlike (83:64). Od prve do zadnje minute Zabok se čvrsto postavio i nije dao gostima ni najmanju šansu za pozitivan rezultat. Milačić je već u 5. minuti morao zvati minutu odmora nakon trice Rebića za +8 (12:4). Neal je u 7. minuti položio za prvo dvoznamenkasto vodstvo (19:8), a poslije trice Savića Zabok ne prvi predah prenio 12 koševa viška (28:16).

Sve je riješeno u drugoj četvrtini. Raspoloženi su bili Cinac, Rebić i Neal, prednost Zaboka rasla je iz minute u minutu, a na „veliki odmor“ domaći odlaze s 23 koševa viška (47:24) i tu je priči za goste bio kraj.

Alkar se najbiliže spustio u 28. minuti kada je Brocić pogodio tricu za 58:42. Nervozni Alok tada nepotrebno zaslužuje isključujuću pogrešku, a Zabok nakon treće četvrtine ima nedostžnih +21 (65:41). Najvećih +26 (72:46) postavlja u 33. minuti Cvitanović, da bi u završnici gosti uspjeli smanjiti prednost do konačnih +19 (83:64).

Kod Zaboka najefikasniji je bio Dino Cinac s 19 koševa čemu je pridružio i 8 skokova, Bruno Rebić postigao je 17 koševa uz šut iz igre od 78%, Nickolas Neal se zaustavio na 14, a Emil Savić na 13 koševa i 6 asistencija. Kod gostiju najefikansiji je bio Pavle Marčinković s 13 koševa uz 4 skoka, a dvoznamenkast je bio i Koul Alok koji je uz 10 koševa i 7 puta uspješno skočio.

ZABOK – ALKAR 83:64 (28:16, 19:8, 21:22, 15:18)

ZABOK: Gradska sportska dvorana, GLEDATELJA: 300, SUCI: Vovk, Mikulić i Katić.

ZABOK: Neal 14, Cinac 19 (4-4), Tomić 2, Šustić 2, Savić 13 (3-3), Črnjević 9 (3-4), Rebić 17, Borovčak, Cvitanović 5 (1-1), Kosi 2 (0-1), Buljević. TRENER: Ivan Tomas

ALKAR: Alok 10, Brocić 9, Anderson 4 (2-2), Pavela, Nazor 3, Matulina, Boban, Marčinković 13 (4-4), Gurley 7, Tomašević 2 (2-4), Jukić 8 (4-4). TRENER: Damir Milačić