Na prvi natječaj za sanaciju zabočke hitne ni jedan građevinarac nije poslao ponudu
Prostori za Ispostavu zabočke hitne uredit će se u bivšim prostorima mikrobiološkog laboratorija u Zaboku, a vrijednost radova s PDV-om iznosi 300.000 kuna
Tek nakon drugog poziva građevinarcima za dostavu ponuda za sanaciju prostora hitne u Zaboku izabran je izvođač radova. Na prvi poziv nitko se od građevinaraca nije javio pa je naručitelj radova, Zavod za hitnu medicinu Krapinsko – zagorske županije, postupak jednostavne nabave ponovio uz malo promijenjene uvjete. Naime, glavna promjena odnosila se na rok izvođenja radova, koji je prvotno u natječaju bio 30. svibanj 2018., što očito nitko od potencijalnih izvođača nije bio u stanju odraditi pa je sada u drugom natječaju rok produljen do 15. srpnja.
Izvođač iz Oroslavja
Kako nam je potvrdio ravnatelj Zavoda za hitnu medicinu Krapinsko – zagorske županije Krešimir Božić, proteklog četvrtka je bio zadnji dan za dostavu ponudu za sanaciju i uređenje buduće Ispostave Zavoda za hitnu medicinu KZŽ u Zaboku. - U ponovljenom pozivu su pristigle ponude građevinarskih firmi te je tijeku pregled i ocjena ponuditelja. Možemo reći da već imamo izvođača koji zadovoljava uvjete. Riječ je o tvrtki iz Oroslavja. Ukoliko sve bude u redu, radovi bi trebali krenuti odmah nakon potpisivanja ugovora, dakle u travnju, a rok za izvođenje radova je sredina srpnja – rekao je ravnatelj zagorske Hitne, Božić. Prostori za Ispostavu zabočke hitne uredit će se u bivšim prostorima mikrobiološkog laboratorija u Zaboku, a vrijednost radova s PDV-om iznosi 300.000 kuna. Božić je na pitanje što misli što je razlog što se nije nitko javio na prvi poziv, rekao da je u razgovoru s građevinarcima s kojima je kontaktirao zaključio da većina njih ima ugovorene poslove i nisu bili sigurni da li bi u roku završili ugovorene poslove, zbog čega se i išlo u produžetak radova. Prostori za Ispostavu zabočke hitne uredit će se u bivšim prostorima mikrobiološkog laboratorija u Zaboku, na adresi Trg Sv. Jelene 6, a vrijednost radova s PDV-om iznosi 300.000 kuna.
Obilazak lokacija
Podsjetimo, zabočki Tim T1 hitne medicine još 2013. godine preselio se u prostorije zabočke Opće bolnice. Iako je negodovala i javnost, ali i struka, takva je odluka obrazložena činjenicom da Dom zdravlja u Zaboku ide u rekonstrukciju te da se hitna služba jednostavno, barem privremeno, mora iseliti. I nakon što je Dom zdravlja obnovljen, u njemu nije nađeno mjesto za zabočku hitnu. Javnost je negodovala sve glasnije, a zabočka gradska vlast odlučila je sa Županijom pokušati pronaći rješenje problema. Kako nam je u intervjuu prije nekoliko mjeseci rekao gradonačelnik Zaboka Ivan Hanžek, najprihvatljiviji prostor za hitnu se pokazao prostor 'stare škole' u Zaboku, neposredno do Doma zdravlja.
– Moram pohvaliti ravnatelja Zavoda Krešimira Božića jer je vrlo intenzivno i s interesom brinuo o rješavanju tog problema, ali i Županiji. Za koji dan ćemo s projektantom obići lokaciju na kojoj će započeti radovi. Isto tako, riješit ćemo pitanje lakšeg pristupa vozila hitne pomoći samoj lokaciji, ali i autobusa - istaknuo je gradonačelnik Zaboka Ivan Hanžek.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Sastojak za najbolji dinstani kiseli kupus ima svaka kuća, ali ne znaju svi ovaj trik. Dodajte malo i pirjajte po običaju
IZBIO POŽAR: Gori zgrada, vatrogasci na terenu
Vlak usmrtio muškarca! Identitet mu je trenutno nepoznat
Šokantno otkriće! Popularni keks pun otrova - provjerite imate li ga kod kuće
Povijesna odluka za vozače: Sabor donio zakon koji zauvijek mijenja način vožnje u Hrvatskoj
Sudbina im konačno vraća dugove: Ova 3 znaka u 2026. živjet će bolje nego ikada
Herojska akcija kroz plamen: Specijalci spasili muškarca iz gorućeg stana, prebačen u bolnicu
ALARMANTNO STANJE: Bolest hara Hrvatskom. Učionice prazne, ljekarne i hitne prepune
Općina Lobor dodijelila 12 novčanih potpora roditeljima novorođenih mališana
Doktor osumnjičen da je godinama seksualno zlostavljao i drogirao maloljetnike ide u zatvor
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
