Dubrava bolja od Zaboka

Ni u trećem kolu Zabok nije uspio stići do svoje prve pobjede u FAVBET Premijer ligi košarkaša Hrvatske. Dubrava je zasluženo slavila sa 7 koševa razlike (95:88), a imali su domaći u zadnjoj četvrtini i +18 (83:65).

Dubrava je bolje otvorila utakmicu i nakon četiri minute igre poslije trice Matića došlo je do vodstva od 10:5. Preokret su inicirali Cinac i Sikirić i Zabok je minutu i pol prije kraja prve četvrtine imao višak od šest koševa (15:21). Do kraja četvrtine domaćin odgovara serijom od 7:0 i nakon prvih deset minuta ima minimalno vodstvo (22:21).

U 13. minuti nakon zakucavanja Sikrića Zabok je na +5 (26:31), a onda su Zabočani zaredali s pogreškama, domaći rade seriju od 8:0 i imaju tri koša viška (34:31), a Tomas je bio prisiljen u nepunu minutu pozvati dvije minute odmora. Zabok se na kratko pribrao i poslije trice Cvitanovića i polaganja Črnjevića došao do novog vodstva (34:36) u 17. minuti, no ponovno su se zaredale pogreške u njegovoj igri što domaćin koristi i nakon trice Kosa u 19. minuti ima ugodnih +6 (45:39), a tom se razlikom otišlo i na "veliki odmor" (47:41). Do poluvremena Sikirić je upisao 13, Črnjević 10, a Cinac 9 koševa.  Kod domaćih Kos je upisao 11 koševa bez promašaja iz igre, a Ročak se zaustavio na 9 koševa.

Domaći bolje otvaraju i nastavak i na krilima Kosa i Ročaka u 25. minuti prvi puta imaju dvoznamenkasto vodstvo (64:53). Još je to gore izgledalo nakon dva pogođena slobodna bacanja Kalajžića minutu kasnije kad domaći odlaze na trinaest koševa razlike (66:53). Cvitanović je nakratko spustio na -9 (66:57), no tricom Kosa i polaganjem Ročaka Dubrava odlazi na +14 (71:57) i tjera Tomasa na minutu odmora. Serijom od 5:0 Zabok se spustio na 71:62, a mogla je ta prednost biti i manja da Črnjević nije promašio oba slobodna bacanja pet sekundi prije kraja treće četvrtine.

Odlični Ročak i Kos povukli su Dubravu do +18 (83:65) na ulasku u 34. minutu i tu je zapravo priči bio kraj. Rebić i Savić uspjeli su dvije brze trice spustiti na 83:71, uspio je Cinac dvicom približiti Zabok na -9 (86:77),  no za potpuni preokret nije bilo ni snage ni vremena. Na kraju Dubrava-Zabok 95:88.

Domaće je u pobjedi s 28 koševa i 7 skokova predvodio Toni Ročak, a odličan je bio i Mihael Kos koji je upisao 20 koševa uz 6 skokova, dok se kapetan Mateo Vidović zaustavio na 11 koševa i čak 9 asistencija. Kod Zaboka double-double učinak od 20 koševa i 11 skokova imao je Dino Cinac, čemu je pridodao i 4 asistencije. Antonio Sikirić upisao je 15 koševa, ali u nastavku se potpuno ugasio, dok je dobar dojam s 14 koševa i 4 asistencije ostavio Luka Cvitanović. Kapetan Antonio Črnjević utakmicu ja završio s 13 koševa, 4 skoka i 6 asistencija.

DUBRAVA - ZABOK 95:88  (22:21, 25:20, 24:21, 24:26)

ZAGREB: sportska dvorana Dubrava, GLEDATELJA: 200, SUCI: Gracin, Stanković i Copić.

DUBRAVA: Arnold 5 (1-2), Jurić, Vidović 11, Kuzmanović 4 (2-2), Rimac 1 (1-2), Ročak 28 (2-4), Kalajžić 6 (2-2), Karahodžić 10 (3-4), Paponja, Rajofera 2, Kos 20, Matić 8. TRENER: Jeronimo Šarin

ZABOK: Sikirić 15 (1-1), Damjanić, Cinac 20 (1-2), Tomić 3, Šustić, Antonić 2, Savić 3, Črnjević 13 (1-4), Owens 10 (2-2), Rebić 8, Borovčak, Cvitanović 14 (5-5). TRENER: Ivan Tomas

SLOBODNA BACANJA: Dubrava: 11/16 (88%); Zabok: 10/14 (71%)

DVICA: Dubrava: 30/43 (69%) ; Zabok: 21/45 (46%)

TRICA: Dubrava: 8/26 (30%) (Ročak 4, Kos 2, Vidović, Karahodžić) ; Zabok: 12/28 (42%) (Sikirić 2, Črnjević 2, Owens 2, Rebić 2, Cinac, Tomić, Savić, Cvitanović)

SKOKOVI: Dubrava: 43 (31+12) (Ročak 7, Kos 6, Rajofera 4, Kalajžić 4, ...) ; Zabok: 31 (21+10) (Cinac 11, Črnjević 4, ...)

ASISTENCIJE: Dubrava: 24 (Vidović 9, Matić 5, ...); Zabok: 26 (Črnjević 6, Rebić 5, Cinac 4, Cvitanović 4, ...)

VALORIZACIJA: Dubrava: 118 (Ročak 28, Kos 27, Vidović 15, Matić 13, Kalajžić 10, ...) ; Zabok: 102 (Cinac 26, Cvitanović 22, Črnjević 14, Sikirić 12, ...)