BRAVO: Zabočki atletičari opet na postolju na Prvenstvu Hrvatske

Odlične vijesti stižu nam iz Šibenika, gdje je jučer održano Pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske u cestovnom trčanju. Natjecanje je održano u sklopu utrke "Šibenskih deset & Draženova četvorka", kojeg organiziraju AK Maraton 2000 i AK Šibenik.

U pojedinačnoj konkurenciji seniorki, najbolje plasirana članica AK Zabok na 10 km bila je Petra Jakopović na 19. mjestu (47:24). Odmah iza nje u cilj su ušle Sanja Loborec na 20. mjestu (48:05) i Sandra Šamec 21. mjesto (49:10), Željka Kaurić bila je 27. (53:34), dok je Andreja Grabrovečki utrku završila na 28. mjestu (55:35). U ekipnom poretku su zabočke seniorke bile odlične 5., što je ujedno i najbolji plasman do sada za zabočke cure na nekom ekipnom prvenstvu.

U seniorskoj konkurenciji, najbrži od Zabočana bio je junior David Posavec na 8. mjestu (osobni rekord 34:07), Nikola Špoljar bio je 11. (34:20), Marko Gorički 13. (34:27), Karlo Lešković 41. (40:45), Dražen Matešić 46. (43:10), Dražen Elez 55. (47:00) i Mario Marijanović 56. (47:06).

Taktički odlično odrađena utrka za prvi zabočki trojac (svi unutar 34 min.), donijela im je srebrnu medalju u ekipnoj konkurenciji.

To je već treća ekipna medalja za seniore AK Zabok ove godine, nakon srebra u krosu i bronce na planinskom trčanju.