Zvonki glasovi Pjevačkog zbora Katoličke osnovne škole Svete Uršule „Uršuline zvjezdice“ donijeli blagdansko ozračje u atrij Županijske palače
Na najljepši mogući način, uz zvonke dječje glasove zaokružen je ciklus adventskih subota u atriju Županijske palače. Zahvaljujući jednom od najboljih pjevačkih zborova u Hrvatskoj – Pjevačkom zboru Katoličke osnovne škole Svete Uršule Varaždin „Uršuline zvjezdice“ pod vodstvom prof. Višeslava Jaklina okupljeni u atriju mogli su uživati u prigodnim adventskim i božićnim pjesmama.
- Ovim prekrasnim koncertom završili smo našu adventsku priču u Atriju kojom smo željeli kod naših sugrađana potaknuti emocije protkane radošću, veseljem, uspomenama na djetinjstvo. Zahvaljujući našem adventskom kalendaru koji krasi pročelje Županijske palače otkrili smo jedan mali dio bogatstva naše županije viđene okom fotoreportera Siniše Sovića. Kako je bogata i lijepa naša županije uvjerili smo se i kroz izložbu fotografija u organizaciji Radija Megaton, a mogli smo uživati i u okusima i mirisima božićnih kolača. Otvorili smo i izložbu tradicijskih igračaka, a zahvaljujući Županijskom savezu poljoprivrednih udruga upriličili smo humanitarnu podjelu sarme, a sav prihod išao je za Zakladu Vita koja pomaže teško bolesnoj djeci – ispričao je direktor TZ Varaždinske županije Goran Mališ.
Župan Varaždinske županije Anđelko Stričak zahvalio se ravnateljici Katoličke osnovne škole Svete Uršule s. Damjani Mihaeli Barbarić, te voditelju pjevačkog zbora prof. Višeslavu Jaklinu što su prihvatili poziv Varaždinske županije i Turističke zajednice Varaždinske županije te u atrij donijeli predivnu priču ispričanu na najljepši mogući način – dječjim glasovima.
- Nalazimo se u zgradi koja priča priču staru više od 250 godina, sve što nas okružuje, od naše Ivanščice, rijeke Drave, Ravne Gore, Trakošćana, ima neku svoju priču. Sve to zajedno s našim žiteljima, od onih najmlađih kao što ste vi djeco, do onih najstarijih našu županiju čini jednom od najljepših županija u Hrvatskoj. Hvala vam što ste nam priču o Božiću ispričali na najljepši mogući način, pjesmom koja nam donosi radost, mir i veselje, a to je ono što nam je svima potrebno – zaključio je župan Stričak.
Podsjećamo kako izložbu tradicijskih igračaka u ulaznom prostoru Županijske palače možete razgledati do 5. siječnja, a do tada svoja vrata svakim radnim danom u vremenu od 8 do 20 sati ima otvorena i Centar za posjetitelje u podrumu Županijske palače.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Velika promjena u novom školskom kalendaru! Vraćaju se zimski praznici u dva dijela
Teška prometna nesreća: Jedna osoba ozlijeđena, očevid u tijeku
Više od 400 gostiju stiže u Zagorje: Sprema se dvodnevna vinska i gastro fešta među kletima, ulaznice su u prodaji!
Bliži se ''Dan mladosti'' u Kumrovcu: Nastupa i poznati glazbenik
I sutra u Zagorju radovi HEP-a. Evo gdje od jutra neće biti struje
Horoskop za četvrtak: Ako ste rođeni u ovom znaku, izbjegavajte donošenje važnih odluka
'Dimnjačar' oduševio Špičkovinu
Zabok poražen u drami protiv Splita
Ljubitelji prirode, kulture i tradicije, dođite na zanimljiv program u Radoboj
Upotrebom suzavca i uz prijetnju nožem ukrao automobil, a onda tek napravio kaos
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
