Prethodni članak
Sljedeći članak

Župan Kolar: "Imamo duplo više cjepiva, nego zainteresiranih. Zato dijelimo karte za kupanje"

Ljudi koji su se cijepili 7. lipnja i svi koji će se cijepiti do 15. srpnja mogu iskoristiti besplatnu ulaznicu za kupanje u zagorskim toplicama od 21. lipnja pa sve do 31. listopada ove godine


U Termama Tuhelj danas je održana konferencija za medije na temu poticanja cijepljenja protiv COVID - a 19 kroz dodjelu besplatnih karti za kupanje u zagorskim toplicama.

Župan Željko Kolar naglasio je da riječ o zajedničkoj akciji Krapinsko - zagorske županije i partnera, Termi Tuhelj iz Tuheljskih Toplica, Aqua Vivae iz Krapinskih Toplica, Hotela Matija Gubec iz Stubičkih Toplica, Termi Jezerčica iz Donje Stubice i Specijalne bolnice za medicinsku rehabilitaciju Stubičke Toplice (gdje je otvoren novi vanjski bazen). Zajednička akcija ima za cilj zaštitu zdravlja. Ponovio je kako je cijepljenje jedini način koji nam garantira neki normalan život, bliskost i komunikaciju s ljudima. - Cilj da je procijepimo što više ljudi u ovom ljetnom periodu kako bismo se pripremili za jesen i zimu, stoga smo kao KZŽ i TZ KZŽ zajedno s termama dogovorili da idemo u jednu promotivnu akciju i da pozovemo ljude s područja KZŽ da se cijepe te pritom iskoriste besplatnu kartu za kupanje u jednima od pet naših sjajnih termi - rekao je župan.

- Pravo na besplatnu ulaznicu ostvaruju sve osobe s područja Krapinsko – zagorske županije koje prime prvu dozu cjepiva u periodu od 07. lipnja do 15. srpnja, a moći će podignuti vaučer i iskoristiti to pravo od 21.06. pa sve do 31.10. ove godine. Vaučeri će se moći podići od ponedjeljka u svim uredima TZ na području KZŽ od 7 do 15 sati. Pozivam sve stanovnike KZŽ da iskoriste tu pogodnost, da donesu dobru odluku i da se cijepe. Da zaštite svoj život, zaštite zdravlje svojih najbližih, svojih prijatelja, da mogu bez grižnje savjesti dolaziti na posao, na sva događanja i manifestacije, ali i da se okupaju u najboljim toplicama na svijetu - naglasio je župan.

Direktor Termi Tuhelj Vasja Čretnik rekao je da se Uprava Termi Tuhelj pridružila inicijativi župana jer podržavaju akciju da se što više građana u KZŽ cijepi. - Pozivam sve da iskoriste tu kartu i da dođu u naše toplice gdje od samog početka brinemo o svim epidemiološkim mjerama - rekao je.

Direktorica Aqua Viva Krapinske Toplice Martina Crljen zahvalila je županu na ovom prijedlogu. - Sve u cilju da nastavimo živjeti što bolji i kvalitetniji život na koji smo navikli prije epidemije. Svi smo mi već primili od strane Ministarstva turizma oznake sigurna destinacija, a ovo još jedna potvrda da se primjenjuju svi protokoli i da možete biti sigurni dolaskom u jedne od naših vodenih parkova i toplica. Pozivam sve da budu naši gosti i uvjere se kako je ugodan boravak i opuštanje u prirodno ljekovitim termo - mineralnim vodama Hrvatskog zagorja - rekla je Crljen.

Direktor Termi Jezerčica Elvis Pavleković ovu je akciju nazvao hvalevrijednom. - Svima nam je cilj da čim više ljudi bude procijepljeno te da sve turističke manifestacije budu napokon normalne i da radimo punim plućima. Ovo je prvi i najveći korak prema tome. Nadamo se da će ova akcija doprinijeti tome i da ćemo do jeseni biti još sigurnija destinacija - izjavio je Pavleković.

Direktor marketinga Hotela Matija Gubec Stubičke Toplice Filip Poštek rekao je da ova inicijativa ima osim zdravstvenog i ekonomski aspekt za sve subjekte koji su pogođeni u ovoj krizi. - Osim same inicijative i ideje koja je za hvalu, htio bih pozvati sve Zagorce da se cijepe, da dođu na cijepljenje, iskoriste ulaznicu, dođu u Terme. Toplice su sigurne i samo cijepljenjem i velikom procijepljenošću možemo vratiti stvari na staro, što sa zdravstvenog aspekta, što s ekonomskog – rekao je Poštek.

Vršiteljica dužnosti ravnateljice Specijalne bolnice za medicinsku rehabilitaciju Stubičke Toplice Zorica Capar pozdravila je inicijativu i prijedlog župana Kolara. – Rado smo se odazvali ideji. Obzirom da se radi o Specijalnoj bolnici, mi smo ti koji smo najviše svijesni te zdravstvene sigurnosti i zaštite, kako žitelja naše županije, tako i općenito pučanstva. Pozivam i molim sve da se u što većem broju odazovu i iskoriste ovu inicijativu i benefit da dođu, okupaju se u toplicama, u našem novootvorenom bazenu, da upoznaju dodatne sadržaje, da se vratimo normalnom životu. Županija smo koja generira velik broj noćenja, imamo bogatu kulturnu baštinu, kulturne priredbe i bilo bi šteta sve to ne iskoristiti samo zato što su ljudi skeptični prema cijepljenju. Dođite, cijepite se, dobrodošli ste – poručila je Capar.

Voditeljica Ureda TZ KZŽ Sanja Škrinjar spomenula je projekt Safe stay in Croatia. – Mi trenutno u KZŽ imamo 139 objekata koji su preuzeli tu oznaku i drže se svih epidemioloških mjera, a koristim priliku za sve koji još razmišljaju i nisu se prijavili, svakako je dobro da se prijave, da dokažemo da smo stvarno sigurna destinacija koja brine o svojim gostima. Nismo imali nikakvih incidenata i ja sam sigurna, uz ovu akciju cijepljenja, da ćemo takva destinacija ostati – rekla je Škrinjar.

Prošli tjedan od 7. do 13. lipnja na našim kupalištima bilo je 11.290 kupača, odnosno prodanih ulaznica. Ova akcija može pridonijeti tome da kupača bude kao u neka normalna stara vremena, da su sigurni, da nema bojazni od zaraze, rekla je Škrinjar.

Ako gledamo statistike za našu županiju, imamo ostvareno 50.000 noćenja, na 70 posto noćenja smo u odnosu na isto razdoblje u 2019. godini koja je bila rekordna te imamo nešto manje od 100.000 ostvarenih noćenja, što je 65 % u odnosu na isto razdoblje 2019. godine. - S dolaskom lijepog vremena raste broj dolazaka stranih turista, u prvom redu su to naša najznačajnija tržišta, dakle slovenski gosti, Poljaci i Nijemci, Česi i Bosanci. Vidljiv je veliki interes, traži se smještaj u hotelima, privatnom smještaju i kućama za odmor, pa vjerujem da će nam sezona biti dobra. Uz sve mjere i pogonosti i naš trud će se na kraju isplatiti – dodala je Sanja Škrinjar.

Na pitanje novinara na koji način će se pokriti troškovi ulaznica, župan je odgovorio da su partneri u projektu, toplice, dale dnevne karte po promotivnoj cijeni od 50 kuna. - Karte će platiti Krapinsko – zagorska županija u visini od 50 kuna, a razliku do dnevne karte u cijenama pokrivaju naši partneri u projektu. Karte vrijede za sve dane, nema tjednih ili vikend – karata – odgovorio je župan.

Dodao je da je interes za cijepljenje slabiji nego bi trebao biti. - Imamo duplo više tjedno cjepiva na raspolaganju nego što imamo novozainteresiranih. Zbog toga i jest ova akcija. Ljudi su se opustili, došlo je toplo vrijeme, krenula je sezona godišnjih odmora, a epidemiološka situacija u našoj županiji je vrlo dobra. U posljednjih 7 dana mi smo praktički imali po jednog, dva zaražena, a u OB Zabok je ostalo još 9 pacijenata. Očekujemo da ćemo do kraja idućeg tjedna zatvoriti COVID odjel u OB Zabok, koji će ipak uvijek biti spreman primiti pacijente oboljele od COVID –a. I upravo zbog toga je sada ova kampanja, da osvijestimo ljude da se moramo cijepiti i da sada treba iskoristiti tu priliku. Nemojmo čekati jesen, zimu, procijepimo se sada – pozvao je župan.

Još članaka iz "Vijesti"

Facebook