Zagorske mažoretkinje pomele konkurenciju na Svjetskom natjecanju!
Zagorske mažoretkinje pomele su konkurenciju na 4. Svjetskom natjecanju održanom u Zagrebu.
			
		
	
	
		
			
			
		
	
Tako su Zlatarbistričke mažoretkinje svjetske prvakinje u kategoriji duo pompon juniori (Lana Dlesk i Anja Krivak), a Lana Dlesk prva je hrvatska solistica koja je stana na postolje u juniorskoj pom pon kategoriji i osvojila svjetsko srebro.
			
		
	
	
		
			
			
		
	
Zlatabristričke su mažoretkinje ujedno i prvi hrvatski tim koji je stao na svjetsko postolje i osvojio brončanu medalju u izrazito teškoj kategoriji – mini pom pon seniorke, ali i prvi hrvatski tim koji je osvojio svjetsko srebro u kadetskoj i juniorskoj defile pom pon kategoriji i juniorskoj kategoriji klasični štap.
			
		
	
	
		
			
			
		
	
Četvrto mjesto osvojila je ekipa u kategoriji mini pom pon kadeti, 5. mjesto u kategoriji mini pom pon juniori, 7. mjesto mini mix juniori, 9. mjesto trio pom pon seniori i 10. mjesto mini mix seniori. Ponosne trenerice istaknule su kako su Zlatarbistričke mažoretkinje još jednom pokazale da su u vrhu mažoret svijeta.
			
		
	
– Ponosne smo na sav rad, trud i znoj cijele godine, svaka modrica na kraju se isplatila! Teško je opisati osjećaje prisutne nakon što smo stale rame uz rame svjetskim prvacima, a ujedno i postale jedne od njih – kažu trenerice i zahvaljuju svim roditeljima, donatorima, Općini Zlatar Bistrica i svima na podršci.
			
		
	
	
		
			
			
		
	
I Mače se može pohvaliti odličnim rezultatima na Svjetskom prvenstvu u Zagrebu. Mačanske mažoretkinje Alina dvostruke su svjetske prvakinje i viceprvakinje.
Prvo mjesto osvojile su u kategoriji mini mix kadeti te prvo mjesto u duo mace juniori (Ema Sedak i Marta Brlečić). Sabina Novosel svjetska je viceprvakinja u kategoriji duo mace juniori, a Hana Delija svjetska je viceprvakinja u kategoriji solo acrobatic junior.
			
		
	
	
		
			
			
		
	
Četvrto mjesto osvojila je Bruna Babić u kategoriji solo štap kadeti, kao i Tena Merkaš u kategoriji solo mace juniori te Mia Bobinec u kategoriji solo pom pon kadeti.
			
		
	
	
		
			
			
		
	
Mini formacija pom pon juniori osvojila je šesto mjesto, kao i mini štap juniori, a nije im izmakla ni bronca.
			
		
	
	
		
			
			
		
	
'Aline' kažu kako je iza njih uzbudljivo i naporno natjecanje, no veselili su se svakoj sekundi provedenoj na ovako velikom natjecanju te, naravno, izuzetnim rezultatima. Čestitamo mladim Zagorkama na izvrsnim rezultatima.
			
		
	
	
		
			
			
		
	
	
		
			
			
		
	
	
		
			
			
		
	
	
		
			
			
		
	
                Prethodni članak
            
                Sljedeći članak
            
						
			
		
                
                
                
                
                
                
                
                
		        Gostovala kod Stankovića pa iznenadila objavom nakon emisije: ‘Ide tužba’
	        
		        U Zagorju uhićen strani radnik! Policija objavila šokantan razlog
	        
		        Čudo u Strmcu: Baku našli živu u šumi nakon 4 dana
	        
		        Stravična nesreća: Autom udario u zaštitnu ogradu. Vozač poginuo na licu mjesta
	        
		        Lovci u šumi naišli na jeziv prizor! Odmah stigla policija
	        
						Uskoro kreće rekonstrukcija željezničkog kolodvora u Bedekovčini 
						
						Velika promjena oko parkiranja u Zagrebu, evo što će se mijenjati
						
						FOTO: Civilna zaštita upozorava građane zbog požara: ‘Zatvorite prozore i vrata’
						
						Najavljene pojačane inspekcije, dio građana pod posebnim nadzorom
						
						Potpisan Ugovor o dodjeli poticajne naknade
						
		Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
	
		Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
	
		[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
	
		Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
	
		Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
	