Zagorec zasluženom pobjedom u zagorskom derbiju potvrdio jesenski naslov prvaka

Sve nade gostiju splasnule su u 86. minuti kada je desnu stranu probio Hoić i odlično uposlio Smrekara koji postavlja konačnih 3:1

U vrlo zanimljivom zagorskom derbiju Zagorec je zasluženo savladao Gaj Mače rezultatom 3:1 i tako je pobjedom proslavio već prošlo kolo osiguran jesenski naslov prvaka III. HNL-središte. U prvom dijelu nije bilo puno šansi, najbolju je za Zagorec propustio Smrekar nakon jedne brze kontre kada je Bobinec odlično obranio njegov udarac, dok je s druge strane najbolju priliku nakon prekida imao Sambol koji je loše pucao.

Nastavak je počeo gredom Cvrtile u 50. minuti, a nakon toga je Zagorec preuzeo inicijativu. U 54. minuti Smrekar odlično ubacuje s lijeve strane, a Pelko manirom rasnog centarfora pogađa mrežu za 1:0. Samo šest minuta kasnije Pelko odlično prodire desnom stranom, ruši ga Biškup, pa sudac Dadić opravdano dosuđuje kazneni udarac kojeg sigurno u pogodak za 2:0 pretvara velemajstor Matija Smrekar. Tračak nade gostima budi Šaban u 83. minuti kada je udarcem s dvadesetak metara prevario Bručija za 2:1. No sve nade gostiju splasnule su u 86. minuti kada je desnu stranu probio Hoić i odlično uposlio Smrekara koji postavlja konačnih 3:1, za veliko i zasluženo slavlje domaće momčadi.

ZAGOREC - GAJ MAČE 3:1 (0:0)

KRAPINA: ŠRC Podgora, GLEDATELJA: 300, SUCI: Dadić, Pušić i Kolarević.

STRIJELCI: 1:0 Pelko 54', 2:0 Smrekar 60' (11m), 2:1 Šaban 83',3:1 Smrekar 86'.

ZAGOREC: Bruči, Vučemilović-Vranjić, Hoić, Strabić (90' Aščić), Smrekar (90' Brčić), M. Majcenić (83' Agba), Ikenna, Grgić, Landripet, Pelko (83' Bračević), A. Majcenić (65' Mlinarić). TRENER: Darko Milinović

GAJ MAČE: Bobinec, Kovačić (46' Kotarski), Deak, Sambol, Haramustek, Šaban, Cvrtila (87' Rihtar), Postonjski, Vukadin, M. Benčić (46' Josipović), Biškup (71' Brlečić). TRENER: Vladimir Tuweg

Još članaka iz "Vijesti"

Kolnici su mjestimice vlažni i skliski. Zbog niskih temperatura moguća je poledica na većini cesta u unutrašnjosti, posebice na mostovima i nadvožnjacima. Vozačima savjetujemo da prilagode brzinu i način vožnje uvjetima na cestama, održavaju si...