Zabok vodio 15 razlike pa na kraju izgubio na gostovanju kod Cedevite Junior

Najbolji učinak u dresu Zaboka imao je Bruno Levanić-Kutni koji je ubacio 17 poena

U zaostaloj utakmici 10. kola HT Premijer lige Cedevita Junior pobijedila je Zabok rezultatom 86:77. Krajnji rezultat ne pokazuje realno stanje stvari na parketu, Zabok je veći dio utakmice bio ravnopravan, a u početku i bolji protivnik. Odlično je otvorio Levanić-Kutni, Zabok je nakon prvih deset minuta imao +12 (18:30), a nakon trice Brocića u 11. minuti i najvećih +15 (18:33). Domaći su se do kraja prvog dijela uspjeli stabilizirati i na poluvrijeme otići s minusom od pet koševa (45:50). Levanić-Kutni završio je poluvrijeme sa 14 koševa uz šut 100%, a Vručinić je također bez promašaja upisao 9 koševa. Ništa se bitno nije dogodilo u trećoj četvrtini i Zabok je ušao u zadnjih deset minuta utakmice s dva koša viška (66:68). U zadnjih pet minuta ušlo se rezultatom 75:75, da bi Zabok nakon toga potpuno stao. Prvo je Garrett promašio dva slobodna bacanja, potom i promašio težak šut. Domaći odgovaraju serijom od 11:0 i pola minute prije kraja utakmice na semaforu stoji 86:75. Vručinić je s linije slobodnih bacanja postavio konačnih 86:77.

Cedevitu junior s 18 je koševa predvodio Goran Filipović čemu je pridružo 4 skoka i 3 asistencije. Josip Batinić upisao je 15 poena, 5 skokova i 4 asistencije, Rok Radović 15 poena, 7 skokova i 2 asistencije,  Emir Šabić  13 poena, 2 skoka i 2 asistencije.

Najbolji učinak u dresu Zaboka imao je Bruno Levanić-Kutni koji je ubacio 17 poena, Jure Gunjina je upisao 13 poena, 8 skokova i 3 asistencije, a Antonio Črnjević 11 poena, 7 skokova i 7 asistencija.

Treba istaknuti da je Zabok utakmicu odigrao bez Jacovića i Vranješa koji nisu imali pravo nastupa jer nisu bili u Zaboku prvi dio sezone, a još više se osjetio izostanak bolesnog Buljevića koji je u posljednje vrijeme pružao odlične partije.

CEDEVITA JUNIOR – ZABOK 86:77

CEDEVITA JUNIOR: Ogrizović, Radović 15 (1-3), Jelavić, Filipović 18 (2-2), Bundović 9 (1-2), Serdarušić 8,  Miličević, Šabić 13 (3-3), Bošnjak 4 (2-3), Planinić 4 (0-2), Batinić 15. TRENER: Damir Mulaomerović

ZABOK: Martinko, Levanić-Kutni 17 (2-2), Brocić 5, Vručinić 11 (2-2), Črnjević 11 (1-1), Budimir 8, Ćutuk 4, Gunjina 13 (1-2), Antonić, Garrett 8 (3-6). TRENER: Jakša Vulić