Zabok poražen u infarktnoj završnici

U iznimno uzbudljivoj završnici Zabok je poražen na gostovanju kod Dinama Zagreb rezultatom 79:75 u 2. kolu Liga za ostanak HT Premijer lige košarkaša Hrvatske. Šteta bila je to lijepa prilika za prvu pobjedu u ovom dijelu natjecanju, no u utakmici u kojoj je presudila jedna lopta, više su koncentracije imali domaći.
Zabok je loše otvorio utakmicu i već u 7. minuti došlo do prvog dvoznamenkastog vodstva (21:10) nakon polaganja Klepe. Vučić je u 8. podignuo tu prednost na +16 (28:12), da bi Perović položio za 28:14 nakon prvi deset minuta.

U prvom poluvremenu nezaustavljivi Novačić u 13. minuti položio je za +18 (38:20) i malo tko se tada nadao da bi ova utakmica mogla biti zanimljiva. No domaći su tada stali. Do kraja četvrtine Glasper je zabio 13 koševa, a na "veliki odmor" otišlo se rezultatom 47:38, što je Zaboku davalo kakvu-takvu nadu.

Odmah na početku nastavka Perović polaže uz dodatno slobodno bacanje za 47:41, no Dugandžić dvicom i Novačić tricom vraćaju domaće na ugodnih +11 (52:41). Slijeda nova "stvaralačka pauza" u redovima domaćih, Zabok igra sve bolje i nakon trice Buljevića i polaganja Perovića u 27. minuti prvi puta stiže do minimalnog vodstva (54:55), da bi se u zadnjih deset minuta ušlo rezultatom 61:59.

Četvrta četvrtina puna je puna preokreta i izmjena u vodstvu. Minutu i sedamnaest sekundi prije kraja nakon pete osobne pogreška Novačića Perović pogađa oba slobodna bacanja za 74:75. No 55 sekundi prije kraja Anzulović postiže važnu tricu za 77:75, da bi u idućem napadu Zaboka Glasper izgubio loptu, što je na kraju bilo i presudno za ovu utakmicu. Dvanaest sekundi prije kraja Črnjević radi prekršaj na Anzuloviću koji pogađa oba slobodna bacanja za 79:75. Kujundžić zove minutu odmora, Črnjević promašuje tricu i Dinamo slavi pobjedu.
Ivan Novačić je s 27 koševa, 6 skokova i 3 asistencije prevodio domaće u pobjedi, no junak utakmice je Andro Anzulović koji je do ove utakmice imao prosjek od 5 koševa po utakmici, da bi protiv Zaboka ubacio 16 koševa uz 4 skoka i 5 asistencija. Veliki obol dao je i Ivan Vučić double-double učinkom od 11 koševa 10 skokova i 7 asistencija.

Kod Zaboka "knjiga je spala na dva slova". Marko Perović bio je najefikasniji s 29 koševa i 8 skokova, dok je J.R. Glasper postigao 22 koša uz 4 skoka i 3 asistencije. Ostali bez pravog učinka, a zanimljivo je da je Zabok i u takvom izdanju imao šanse protiv vodeće momčadi Lige za ostanak.

DINAMO ZAGREB- ZABOK 79:75 (28:14, 19:24, 14:21, 18:16).
ZAGREB: KC Dražen Petrović, GLEDATELJA: 200, SUCI: Kruljac, Pavičić i Miletić.
DINAMO ZAGREB: Cvitanović, Anzulović 16 (2-2), Vručinić 5 (1-2), Malekinušić, Klepo 5 (1-2), Majić, Novačić 24 (4-4), Burrell 4, Vučić 11 (3-6), Ušić 4, Cvitković 4, Dugandžić 6. TRENER: vladimir Anzulović
ZABOK: Martinko, Tomić, Buljević 7, Stojanović, Črnjević 7 (1-2), Stipaničev 2 (2-2),  Tomas 4, Perović 29 (6-6), Bond 4 (2-2), Antonić, Glasper 22 (2-2). TRENER: Domagoj Kujundžić