Za uređenje i povećanje broja grobnih mjesta groblja u Đurmancu ulaže se više od 260 tisuća eura
Mjesno groblje u Đurmancu uskoro će se proširiti za gotovo 100 dvostrukih nadgrobnih okvira. Riječ je o velikom iskoraku i uređenju kako bi svi oni koji obilaze posljednje počivalište svojih najmilijih mogli to napraviti na dostajan način.
A kako bi se mogle realizirati aktivnosti na samom spomenutom proširenju preduvjet za to je izgradnja jednog te skori završetak izgradnje drugog potpornog zida ukupne vrijednosti 187 tisuća eura. Radove izvodi tvrtka Trans Grad Lež iz Zaboka.
-Izgradnja prvog potpornog zida za proširenje mjesnog groblja ukupne je vrijednosti 102 tisuće eura od čega je Ministarstvo graditeljstva i prostornog uređenja osiguralo nešto više od 32 tisuće eura. Što se tiče izgradnje drugog potpornog zida uz prilaznu cestu na mjesnom groblju radi se o investiciji vrijednoj 85 tisuća eura. Izgradnjom spomenuta dva zida stvaraju se preduvjeti za proširenje mjesnog groblja, izgradnju najmanje 100 dvostrukih nadgrobnih okvira te parkirališta na tom dijelu groblja - pojasnio je načelnik Općine Đurmanec Damir Belošević te nastavio:
-Treba pridodati i da je izgrađen kolumbarijski zid sa kazetama za urne vrijednosti gotovo 74 tisuće eura. Kada se zbroje ove tri investicije u uređenje i proširenje groblja uložit će se u kratkom razdoblju više od 250 tisuća eura - zaključio je Belošević.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Drama u Zagorju: Muškarac teško ozlijeđen u dvorištu, iz OB Zabok prebačen u Vinogradsku
Kolar o otpadu u Poznanovcu: 'Svi su sve znali. I ja sam sve znao, ali nisam imao ovlasti ništa učiniti'
UPALJENI GENERATORI, Salatko: 'Nevrijeme dolazi sa zapada'
Najljepša vijest: Rođena 21 beba u Zagorju, ovo su imena rodilja
Radari pokazuju što se približava Hrvatskoj, DHMZ: 'Budite spremni na grmljavinska nevremena koja mogu prouzročiti veliku štetu'
Nebo nije zaboravilo njihovu dobrotu: Ova 3 znaka od 25. kolovoza čekaju sreća i obilje
Kraj teškim danima za 3 znaka: U rujnu ih čeka toliko sreće da će lebdjeti od radosti
Netko među nama je upravo dobio veliki iznos na lotu! Provjerite listiće
Srušio se zrakoplov u Hrvatskoj, sve žurne službe na terenu
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
