VIJEĆE KRAPINSKIH TOPLICA: U prvih šest mjeseci naglašeno unapređenje komunalne infrastrukture
Potpisan je i ugovor za nastavak izgradnje vodovodne mreže u visokoj zoni Lovreća Sela – Mala Erpenja te ugovor o izgradnji vodovodne mreže u Jasenovcu Zagorskom
U prvih šest mjeseci ove godine Općina Krapinske Toplice ostvarila je ukupne prihode i primitke u iznosu od 6,48 milijuna kuna, istaknuto je na sjednici Općinskog vijeća na kojoj je prihvaćeno izvješće o polugodišnjem izvršenju proračuna, a donijeta je i odluka o prvoj preraspodjeli sredstava za tekuću godinu.
Uz te točke načelnik Ernest Svažić podnio je izvješće o radu za razdoblje od siječnja do lipnja. Kazao je kako su nastavljeni radovi na asfaltiranju nerazvrstanih cesta iz Programa građenja za 2019. godinu koji su zbog vremenskih prilika prekinuti krajem godine. Završeni su i radovi na rekonstrukciji nogostupa u Ulici Ljudevita Gaja u dužini od 750 metara vrijedni 619.613,16 kuna. Spomenuo je i radove na izgradnji potpornog zida za sanaciju klizišta Polanščak vrijedne 580.000 kuna. Realiziran je projekt Wifi4EU kojim je osiguran besplatan internet u centru naselja Krapinske Toplice ukupne vrijednosti 115 tisuća kuna. Potpisan je i ugovor za nastavak izgradnje vodovodne mreže u visokoj zoni Lovreća Sela – Mala Erpenja te ugovor o izgradnji vodovodne mreže u Jasenovcu Zagorskom.
- U okviru programa socijalne skrbi, isplaćeno je 20 novčanih naknada za novorođenu djecu, a nastavljeno je sufinanciranje djelatnosti predškolskog odgoja u Dječjem vrtiću „Maslačak” Krapinske Toplice. Općina je sufinancirala i troškove prijevoza za učenike. Nastavljena je i isplata učeničkih i studentskih stipendija, a pravo na stipendiju ostvaruje 41 korisnik – pojasnio je načelnik. Prijavljen je i projekt uređenja sportskog terena NK Toplice te projekt modernizacije nerazvrstanih cesta na području općine, kao i program Zaželi. Na dnevnom redu našla se i odluka o izvršenju Financijskog plana i Izvješće o radu za razdoblje 1.1.-30.6.2020. Općinske knjižnice Krapinske Toplice. U šestomjesečnom razdoblju Općinska je knjižnica ostvarila ukupne prihode u iznosu od 173.836,54 kune. Rezultat poslovanja na dan 30.6. je višak prihoda nad rashodima u iznosu od 25.984,79 kuna, a sveukupni višak prihoda nad rashodima iznosi 34.654,12 kuna. Knjižnica je u prvoj polovici godine pripremala reviziju knjižnice građe te izlučivala dotrajalu i zastarjelu građu, a do kraja godine planira izvršiti kompletnu reviziju. U izvješću o radu stoji i kako su vrlo uspješno prilagodili poslovanje epidemiološkim preporukama i osigurali kvalitetan rad knjižnice u novonastaloj situaciji, dok zbog premalog prostora do daljnjeg nisu dostupne čitaonice za djecu i odrasle te računala za korisnike, a planirano će proširenje omogućiti kvalitetniji rad i organizaciju još većeg broja zanimljivih događanja.
Odluku o izvršenju Financijskog plana za prvih šest mjeseci podnio je i Dječji vrtić Maslačak u kojoj je istaknuto da su ukupni prihodi ostvareni u iznosu od 1,66 milijuna kuna, dok su rashodi izvršeni u iznosu od 1,71 milijuna kuna. Također, na vijeću je rečeno kako je temeljem novog Zakona o vatrogastvu potrebno uskladiti Sporazum o osnivanju Zagorske javne vatrogasne postrojbe i Odluku o osnivanju JVP. Suštinske izmjene odnose se na način upravljanja javne vatrogasne postrojbe na način da se ukida Upravno vijeće i uvodi se Vatrogasno vijeće kojeg čine predstavnik Hrvatske vatrogasne zajednice, predstavnik VZ Krapinsko-zagorske županije, predstavnik VZ grada ili općine te predstavnici osnivača i radnika.
Prethodni članak
Sljedeći članak
BABY BOOM U ZAGORJU: U proteklih 7 dana na svijet stiglo čak 28 beba!
Drama u Zagrebu: "Sve je puno policijskih auta"! Policija: "Očevid je u tijeku"
Evo tko sve duguje porez. Rekorderka je dužna čak 70,5 milijuna eura!
KATASTROFA! Izbio veliki požar: 'Nema spasa tvrtki, šteta je ogromna'
Još jedno poskupljenje: Novi udar na vlasnike auta u Hrvatskoj
Dva velika koncerta u Mariji Bistrici
Ovi horoskopski znakovi nemaju autoritet. Nitko ih ne sluša
Opozvan proizvod zbog opasne bakterije: Ne jedite ovu kobasicu
Prijetio smrću saborskoj zastupnici
'Zaboravi poslove u Hrvatskoj, tu ekipa radi za 1.000 eura do penzije, a ovdje ide preko 4.000 bez stresa!'
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
