Prethodni članak
Sljedeći članak

[VIDEO] Labradorica Mili i radna terapeutkinja Katica pomažu djeci u Udruzi Sveta Ana

Sveta Ana - Udruga za pomoć djeci s teškoćama u razvoju i osobama s invaliditetom prva je udruga u našoj županiji koja je u terapiju djece s teškoćama u razvoju uključila psa


Sveta Ana - udruga za pomoć djeci s teškoćama u razvoju i osobama s invaliditetom prva je udruga u našoj županiji koja je u terapiju djece s teškoćama u razvoju uključila psa. Prekrasna labradorica Mili oduševila je djecu u udruzi, a već se vide i prvi pozitivni učinci terapije. Mili je došla iz Hrvatske udruge za školovanje pasa vodiča i mobilitet, u sklopu projekta "Širenje usluge uključivanja terapijskih pasa za djecu s teškoćama u razvoju". U projektu uključivanja terapijskog psa za djecu s teškoćama u razvoju je oko 30 malih korisnika.

Pas kao motivator
Katica Pukšec radni je terapeut i već gotovo pet godina radi u Udruzi Sveta Ana. Prošla je razne edukacije, a jedna od novijih edukacija je ona za senzornu integraciju. – Najnovija i najsimpatičnija edukacija u koju smo bile prošle godine uključene kolegica i ja bila je upravo ona s terapijskim psom. Prva smo Udruga u Krapinsko – zagorskoj županiji koja pruža usluge davanja terapije djeci i osobama s poteškoćama u razvoju i na to smo jako ponosni – rekla je Pukšec.

Mili je u udruzi od veljače kako bi se priviknula na novi prostor, radno mjesto i djecu, a 1. travnja Katica i Mili uspješno su položile ispite i s puno entuzijazma rade s klincima. Kada je Mili u prostoru djeca žele što prije završiti neku aktivnost kako bi se mogli družiti i igrati s njom.


Donosi igračke, pomaže djeci
- Mili je prpošni uzbuđeni pas, star 2 godine koji se jako voli družiti i raditi s djecom, donositi im igračke. Kada slažemo poligone gdje su djeca malo nespretna ili nesigurna Mili ide uz njih, uz nju se pridržavaju i ona im donosi sigurnost. Mili je sama po sebi senzorni stimulator. Kada je mazimo ili češkamo učimo voditi brigu o sebi i drugima. Već se vide pozitivni pomaci kod djece koji su malo sramežljivi s pričanjem. Proširujemo govor, proizvodimo nove zvukove. Odlična je i kod djece s određenim poteškoćama, kao što je autizam gdje imamo jako puno ponavljajućih aktivnosti. Taj dio uvijek odradi bez problema s puno entuzijazma i uvijek je nagradimo keksićima – ispričala je.

Zahvala instruktoru Damiru
Kaže i kako Mili vrlo dobro zna kada treba ići na posao, a kada je slobodna. Kada ujutro zazvoni alarm, već čeka da obuče svoje žuti prsluk. Živi kod mene. Nakon posla znamo trenirati i učiti za posao, a u slobodno vrijeme trčkaramo po livadi. – dodaje Katica. - Mili je sve naučio instruktor Damir, onda su Damir i Mili mene puno toga naučili, a sada Mili i ja učimo djecu. I roditelji su zadovoljni, što nam je jako bitno – zaključuje.

Još članaka iz "Vijesti"

Facebook

Vremenski uvjeti povoljni su za vožnju. Promet je povremeno pojačan na cestama u smjeru mora, no vozi se bez poteškoća i zastoja. Večeras, 19./20. lipnja od 22:00 sata do 06:00 sati zbog radova u tunelu Učka vozit će se uz privremenu regulaci...

 
iz valute
u valutu

Tečajna lista služi isključivo u informativne svrhe i podliježe promjeni bez prethodne najave. Zagorje.com ne može jamčiti točnost tečajne liste koju koristi konverter. Prije provođenja stvarnih transakcija potrebno je provjeriti trenutni tečaj kod službene ustanove. Tečajna lista dohvaćena je prema online podacima Hrvatske narodne banke.

mojtv.hr - kompletan tv program