Uz godišnjicu smrti Antuna Mihanovića zapaljene svijeće i položeno cvijeće na njegovom grobu
Antun Mihanović umro je u Novim Dvorima Cesargradskim 14. studenog 1861., a 18. studenog pokopan je na tadašnjem groblju u Klanjcu
Gradonačelnik Klanjca Zlatko Brlek i djelatnice Gradske knjižnice i Kulturnog centra zapalili su svijeće i položili cvijeće na grob Antuna Mihanovića uz godišnjicu pjesnikove smrti.
Antun Mihanović umro je u Novim Dvorima Cesargradskim 14. studenog 1861., a 18. studenog pokopan je na tadašnjem groblju u Klanjcu. Sedamnaest godina nakon Mihanovićeve smrti, njegovi su posmrtni ostaci preneseni sa staroga župnog groblja, a kćerka Marietta dala je podići granitni spomenik koji i danas stoji na pjesnikovu grobu.
Smrt autora hrvatske himne pala je u godine političkih i književnih previranja. Nitko nije primijetio da je nestala «jedna od najznamenitijih ličnosti, jedan od najbistrijih umova a najgorljivijih otačbenika» kako je 1878. zapisao Folnegović. «Bio je pokopan, a da nisu tadanje novine niti njegove smrti oglasile, a kamo li mu života opisale» lakonski je konstatirao Vodnik.
Danas je ovo mjesto zaštićeno kulturno dobro upisano u Registar zaštićenih kulturnih dobara RH u kategoriji memorijalnih lokaliteta i uređeno kao javni park s posebnim sadržajem memoriranja povijesnog prostora i znamenitih osoba vezanih uz Klanjec.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vozači, obratite pažnju: S ove udaljenosti kamera za nadzor brzine ne može snimiti vozilo
'Popili smo svaki po pet pet pivi, ali problem je jer cijeli dan nismo jeli'
Eksplozija u obiteljskoj kući: vatrogasci i policija na terenu, slijedi očevid
Dramatične scene: Autom sletio s ceste pa završio na boku u dvorištu kuće, intervenirali vatrogasci
Tužna vijest: Preminuo legendarni hrvatski nogometaš – ostao je zapamćen po srčanosti na terenu
Zagorec KR pobjedom potvrdio drugo mjesto, poraz Gaja
Oroslavje vodilo s dva pogotka prednosti, pa u samoj završnici spašavalo bod
Molitve su konačno uslišane: dva znaka kojima zvijezde brišu suze i otvaraju put prema velikoj sreći
[FOTOGALERIJA] UŽIVO S VODOSPREME: Pogledajte atmosferu s Vanninog koncerta
[FOTO] Poznat pobjednik 58. festivala 'Igrajte nam mužikaši': Slavio Zagorski jal s pjesmom 'Pajdaši'
Međunarodni dan biološke raznolikosti i Dan zaštite prirode – 22. svibnja
Nikad sporija sezona: Kako privući goste tijekom cijele godine
Ne postoji građevina za stanovanje kojoj nije potrebna ventilacija
Gospodarenje stanovima d.o.o. uspješno provelo energetsku obnovu zgrade Mače 32A
Oporavljena roda vraćena u prirodu na području Zagorskih Sela
