Uz blagdan Velike Gospe, zagorska policija izdala upozorenje!
Danas, 15. kolovoza, katolici slave blagdan Velike Gospe te se očekuje pojačan promet na cestama prema brojnim marijanskim svetištima diljem Hrvatske. Velik broj vjernika tradicionalno hodočasti pješice, osobnim vozilima i autobusima, stoga je policija izdala upozorenje za sve sudionike u prometu.
"Pozivamo sve sudionike u prometu na povećan oprez - vozače na strpljenje, poštivanje prometnih propisa i dodatnu pažnju prema pješacima, a pješake na pridržavanje pravila kretanja i korištenje reflektirajuće opreme radi vlastite sigurnosti.
Na blagdan Velike Gospe očekuje se pojačani promet na autocestama i prilaznim cestama prema brojnim marijanskim svetištima, gdje hodočasnici već u ranim jutarnjim satima kreću osobnim vozilima, autobusima ili pješice. Povratak se predviđa u poslijepodnevnim satima.
Vozače pozivamo na strpljenje i poštivanje prometnih propisa - od ograničenja brzine, vezanja sigurnosnim pojasom, nekorištenja mobitela, do apsolutnog izbjegavanja alkoholnih pića', priopćila je PU krapinsko-zagorska.
Također, napomenuli su i da će njihovi službenici biti dodatno aktivni.
"Na blagdan Velike Gospe policijski službenici posvetit će posebnu pažnju sigurnosti u cestovnom prometu te poduzeti niz preventivno-represivnih mjera za zaštitu svih sudionika u prometu.
Za provođenje tih aktivnosti bit će angažiran maksimalan broj policijskih službenika, koji će biti vidljivo prisutni na cestama, naročito na prometnim pravcima koji vode prema marijanskim svetištima", napominju iz PU krapinsko - zagorske.
Prethodni članak
Sljedeći članak
TUŽNA VIJEST: Preminuo dr. Višeslav Ćuk: 'Njegova predanost, dobrota i osjećaj odgovornosti ostat će trajna inspiracija'
Foto s mjesta tragedije u Zagorju: Vozač poginuo, na teren stigli vatrogasci, Hitna i policija
[FOTO] UŽIVO IZ MARIJE BISTRICE: Atmosfera je odlična - čeka se doček u podne
Užas u našem kraju: Muškarac upucao drugog muškarca vatrenim oružjem
Snažna eksplozija šokirala Zagrepčane: 'Digla se vatrena gljiva, mislila sam da se srušio Vjesnik'
Dodjela učeničkih i studentskih stipendija u Zlatar Bistrici
Tragedija na Staru godinu: Jedna osoba poginula, očevid je u tijeku
Od sutra još jedno novo poskupljenje u Hrvatskoj. Državi ide novih 130 milijuna eura godišnje
Foto s mjesta nesreće: Prikliještenu osobu iz auta izvlačili vatrogasci
Dorian Mutak iz Krapine osvojio prvo mjesto na 14. Državnom prvenstvu u powerliftingu
JESTE LI ZNALI? Zimski tragovi u prirodi otkrivaju skriveni život životinja
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
Pridružite se Zimskom prebrojavanju ptica vodarica (IWC)
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
