Uvodi se porez na nekretnine. Ministar otkrio tko će ga sve plaćati
Marko Primorac, ministar financija, nakon sjednice Vlade govorio je o uvođenju poreza na nekretnine. Naveo je da je ideja da se izjednačni tretman dugoročnog i kratkoročnog najma.
Kazao je da se porez na nekretnine planira uvesti transformacijom postojećeg poreza na kuće za odmor, prenosi tportal.
“U tom kontekstu ćemo u ponedjeljak predstaviti izmjene, cilj je proširiti bazu nekretnina koje će se obuhvatiti porezom i izmijeniti raspon i uvesti obvezu raspona kojim će se oporezivati takve nekretnine. Propisati ćemo da sve jedinice lokalne samouprave imaju taj porez i ostvarenja našeg cilja a to je prebacivanje tereta s oporezivanja rada na oporezivanja nekretnina”, kazao je Primorac.
Dodao je da je prijedlog da se poveća i donja i gornja granica za oporezivanje, ali nije želio otkriti konkretne brojke kazavši kako to ostavlja za ponedjeljak.
“Porez na nekretnine neće plaćati osoba koja živi u nekretnini ili ako ima nekretninu koja će biti u dugoročnom najmu. Sve ostale bilo fizičke ili pravne osobe ako imaju nekretninu plaćati će porez”, rekao je ministar.
Dodao je da će se porezni obveznik utvrđivati u ožujku za tekuću godinu i onaj tko bude imao ugovor o dugoročnom najmu i bude u tekućoj godini iznajmljivao nekretninu barem deset mjeseci dugoročno taj ne bi plaćao porez na nekretnine.
Prethodni članak
Sljedeći članak
[FOTO] Viktor Šimunić predstavio svoju djevojku i objavio zajedničku fotografiju
Žena (64) svaki dan u crkvi krala milodar, 'ordinirala' je i na Veliku Gospu
Funkcija na klimi koju mnogi ne koriste: može smanjiti potrošnju, a prostor ostaviti rashlađenim
Nestale su barake na Bračku: Na njihovom mjestu već počeli radovi, evo što se sad gradi
Velika kiša novca u rujnu: 4 znaka neće znati gdje da stave sav taj novac – sudbina se mijenja preko noći
Evo gdje sutra u Zagorju od jutra neće biti struje
Drama: Zatvorenik pobjegao policiji!
Uručene iskaznice novim pripadnicima prometne jedinice mladeži
Peto dijete u obitelji Petek
Prijem za vatrogasce: ''Građani Varaždina u najtežim trenucima mogu računati na vrhunske profesionalce''
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
