Uvjerljivo slavlje Gaja protiv Zagorca u zagorskom derbiju

Gaj je zasluženo slavio u zagorskom derbiju protiv krapinskog Zagorca u zagorskom derbiju u okviru 6. kola III. HNL-središte

Gaj je zasluženo slavio u zagorskom derbiju protiv krapinskog Zagorca u zagorskom derbiju u okviru 6. kola III. HNL-središte. Utakmica je završila rezultatom 5:1. Goste je u 7. miinuti školskim pogotkom iz slobodnog udarca načeo Šaban za 1:0. U 43. minuti na asistenciju Haramusteka zabija Brlečić za 2:0, a tom se je prilikom ozbiljnije ozlijedio gostujući vratar Babić koji je hrabro intervenirao, no nakon udarca došlo je do kontakta koji je izazvao posjekotinu na njegovoj glavi, pa je na nosilima morao napustiti igru, a kasnije je i otpremljen na zabočku hitnu. Ovim putem želimo mu brz oporavak. Gaj je u prvom dijelu imao još 3-4 izrazite prilike, a dvije je dobre prilike propustio i Zagorec.

Gosti su malo aktivnije ušli u nastavak, ali prejsekao je drugi pogodak Šabana za 3:0 u 64. minuti, nakon asistencije Haramusteka. Tračak nade Zagorcu donio je mladi Niko Kolar koji u 82. smanjuje na 3:1, na asistenciju Majecenića. No samo tri minute kasnije Postonjski zabija za 4:1 na asistenciju Iskrića, a potom u zadnjoj minuti regularnog dijela Postonjski uzvraća asistenicju Iskrić koji zabija za konačnih 5:1.

GAJ MAČE - ZAGOREC 5:1 (2:0)

MAČE: igralište Gaja, GLEDATELJA: 500, SUCI: Petrunić (Zagradci), Delač (Karlovac) i Novosel (Kamanje)

STRIJELCI: 1:0 Šaban 7', 2:0 Brlečić 43', 3:0 Šaban 64', 3:1 Kolar 82', 4:1 Postonjski 85', 5:1 Iskrić 90'.

GAJ MAČE: Horvat, Rihtar (66' Krpanec), Deak, Brlečić (51' Kreber), Sambol, Haramustek, Šaban, Tomek (68' Iskrić), Maloča, Postonjski, Vukadin. TRENER: Danijel Tomašković

ZAGOREC: Babić (45' Pavić), Kovačec, Završki, Firer, Sedak, Kanceljak, Poljak (71' Tisanić), Majcenić, Landripet (71' Kolar), Tarle, Završki (56' Cvilko). TRENER: Drago Bartolić