Uspješno održana Badl vježbaonica za mališane - rastimo i vježbajmo kroz igru u organizaciji SB Krapinske Toplice
Danas je Specijalna bolnica za medicinsku rehabilitaciju Krapinske Toplice u okviru manifestacije BadlFest uspješno provela Badl vježbaonicu za djecu i njihove roditelje, u kojoj su fizioterapeuti kroz igru i edukativne vježbe poticali pravilne obrasce kretanja, držanje i razvoj stopala.
Sudjelovanje roditelja kao aktivnih partnera ključno je za rani, holistički pristup rehabilitaciji djece unutar Odjela i Poliklinike za rehabilitaciju djece, što pomaže ranom otkrivanju neurorazvojnih poteškoća, prevenciji
problema poput deformiteta i lošeg držanja.
Manifestacija je ovoga puta poprimila poseban značaj povezivanja edukacije, igre i
prevencije unutar zajednice. Perivoj je bio ispunjen smijehom i aktivnostima. Iskusni i stručni fizioterapeuti bolnice su kroz ritmičke zadatke i ciljane igre edukativno radili s mališanima (4–7 godina) i njihovim roditeljima. Fokus radionice bio je na razvoju pravilnih obrazaca pokreta/nja, držanju tijela i edukaciji o zdravom razvoju stopala.

Uz tjelesne vježbe u događanje su utkane i kreativne note – djeci su oslikavana lica (facepainting), a na kraju radionice mali sudionici su dobili poklonpakete s osnovnim potrepštinama za poticanje nastavka aktivnosti i u svakodnevici. Odaziv je bio izuzetno velik čime je još jednom ukazana važnost ranih preventivnih sadržaja.
Tom prigodom je ravnatelj bolnice Danijel Javorić Barić, mag.iur. rekao: „Naša bolnica, s Odjelom i ambulantom za medicinsku rehabilitaciju djece liječi i rehabilitira djecu od najranije dobi, uključujući neurorazvojne poteškoće i adolescentne poremećaje držanja. Ovim programom nastavlja promicati zdravlje i kvalitetu života s naglaskom na uključivanje lokalne zajednice.
Badl vježbaonica pokazala je kako zajedničkim radom i igrom možemo
uvesti zdrave navike već od malih nogu. Ovaj događaj demonstrira kontinuiranu predanost prevenciji i ranoj edukaciji, osobito u zdravlju djece.“

U Specijalnoj bolnici za medicinsku rehabilitaciju djeluju Odjel za medicinsku rehabilitaciju djece te Ambulanta za rehabilitaciju djece, koji prednjače u ranoj intervenciji, obiteljski orijentiranoj terapiji, tzv. model „family‑centered care“ u kojem su roditelji aktivni partneri u rehabilitaciji.
Oni postaju ključni za konzistentnu provedbu terapija i podršku razvoja u svakodnevnom okruženju. Ovi sadržaji mijenjaju budućnost, ne samo djece, već i cijelog društva što se vidi i kroz broj liječene djece. Godišnje se kroz Odjel liječi oko 450 najmlađih
pacijenata, dok se ambulantno pruži oko 50000 usluga.
Pomoćnica ravnatelja za fizioterapiju Ivančica Šaško, mag.physioth., univ.spec.admin.sanit. dodala je:
„Kao ustanova koja daje veliku važnost medicinskoj rehabilitaciji djece od najranije
dobi omogućili smo djeci i roditeljima da kroz ovu radionicu na zabavan način usvoje pravilne obrasce kretanja i razvoja stopala. Pokazali smo kako korektivna gimnastika može biti zabavna i korisna. Sretni smo što su mališani i roditelji svoj entuzijazam pretvorili u zdrave navike.
Zahvaljujem svima koji su prisustvovali i potaknuli bogatu interakciju.“
Za dodatne informacije i fotografije, slobodno nas kontaktirajte na [email protected], mobitel 099 2327 598.

