UPRAVO: U tijeku velika policijska akcija u Zagorju!
Na području koje sigurnosno pokriva Policijska uprava krapinsko - zagorska u tijeku je velika akcija policije koja će trajati čitavi vikend, a tijekom koje će se pojačano nadzirati promet.
PU krapinsko - zagorska o tome se oglasila i priopćenjem kojeg prenosimo u cijelosti:
"Savjetujemo svim sudionicima u prometu da se pridržavaju prometnih propisa i apeliramo na poseban oprez u prometu.
Vozačima savjetujemo da poštuju ograničenja brzine kretanja vozila, te da brzinu vozila prilagode uvjetima na kolniku. Kolnici su mokri i skliski, a vidljivost je smanjena zbog magle, posebice u jutarnjim i večernjim satima. Stoga sve sudionike u prometu pozivamo na oprez prilikom sudjelovanja u prometu.
Kako bi se spriječilo daljnje stradavanje osoba u prometnim nesrećama, tijekom nadolazećeg vikenda policijski službenici Policijske uprave krapinsko-zagorske će provoditi pojačani nadzor prometa.
Apeliramo na sve sudionike u prometu kako samim ne poštivanjem prometnih propisa i nepažnjom znatno povećavaju mogućnost njihovog stradavanja, te savjetujemo da temeljem životnog i prometnog iskustva pokažu kako odgovorno i sigurno sudjelovati u prometu kako bi spriječili dovođenje u opasnost sebe i ostale sudionika u prometu.
Pojačani nadzor prometa biti će usmjeren na sprečavanje i sankcioniranje prekršaja vožnje pod utjecajem alkohola, nepoštivanja dopuštenih brzina kretanja vozila, nekorištenja sigurnosnih pojaseva u vozilima, nepropisne uporabe mobitela tijekom vožnje, ali i svih ostalih prometnih prekršaja.
Vozače upozoravamo da:
- prilikom vožnje budu maksimalno koncentrirani na promet koji ih okružuje;
- ne koriste mobitel tijekom vožnje (zakonski je propisano da se ne smije koristiti bez uređaja koji omogućava njegovo korištenje bez upotrebe ruku);
- voze na dovoljnom razmaku u odnosu na vozilo koje se kreće ispred njih;
- poštuju dopuštena ograničenja brzine, odnosno prilagode brzinu stanju kolnika i osobinama ceste (noć, magla, kiša, zavoj, uspon i dr.);
- ne ulaze u opasna pretjecanja na kratkim dijelovima cesta i na mjestima gdje preglednost nije dovoljna, odnosno na mjestima gdje je to zabranjeno.
Vožnja s upaljenim svjetlima od 01. studenog do 31. ožujka
Podsjećamo i na odredbu Zakona o sigurnosti prometa na cestama, kojom je propisano da za vrijeme vožnje danju, na motornim vozilima, u razdoblju od 01. studenog do 31. ožujka naredne godine, moraju biti upaljena dnevna ili kratka svjetla.
Zimski uvjeti na cestama i obaveza korištenja zimske opreme na vozilima
Podsjećamo, da je sukladno Odluci o obaveznoj uporabi zimske opreme na zimskim dionicama javnih cesta u Republici Hrvatskoj („NN“ br. 121/20.), propisana obaveza korištenja zimske opreme u razdoblju od 15. studenoga tekuće godine do 15. travnja iduće godine. Obavezna uporaba zimske opreme odnosi se na sve vrste motornih vozila bez obzira na vremenske uvjete i stanje kolnika, izuzev vozila oružanih snaga Republike Hrvatske", navodi se u priopćenju.
Prethodni članak
Sljedeći članak
U palentu uvijek dodajte jedan poseban sastojak – bit će savršeno kremasta i toliko ukusna da će svi tražiti još
UŽAS U BEDEKOVČINI: Ženu je ubio kod susjeda, sebe u klijeti. Četvero djece ostalo bez roditelja
STRAVA U ZAGORJU: Ubio ženu pa sebe! Slijedi očevid
NOVI DETALJI UBOJSTVA U ZAGORJU: Vatrenim oružjem ubio ženu, pa si presudio u klijeti
DOZNAJE SE: Ubojica iz Bedekovčine već imao 4 kaznene prijave zbog nasilja u obitelji
Usvojen županijski proračun za 2026. godinu: 'Najveći je od kada postoji KZŽ'
AKTUALAC: Županijska skupština donijela burnu raspravu o otpadu, požarima i solarnim elektranama
Junaci predstave kroz pustolovinu saznaju važnost i bit slavljenja Božića
Novo uhićenje u Zagorju. Policija objavila detalje
FOTOGALERIJA: Treću svijeću upalila 92-godišnja Antonija Pezić
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
