Umro je poznati profesor Zlatko! Njegova kći dirljivo objavila: 'Pozdravi mamu'
Noćas je u Zagrebu u 72. godini preminuo filolog, prevoditelj i profesor klasičnih jezika Zlatko Šešelj. Rođen je 1952. godine u Zagrebu. Završio je Klasičnu gimnaziju te diplomirao 1976. na Odsjeku za klasičnu filologiju Filozofskog fakulteta.
Radio je u osnovnoj školi Rudi Čajavec (danas Izidor Kršnjavi), Srednjoškolskom centru za jezike i Klasičnoj gimnaziji, gdje je redom bio i ravnatelj. Također je osnivač i prvi ravnatelj Privatne klasične gimnazije koja je počela djelovati 1996. godine.
Bio je urednik časopisa Latina et Graeca i njezine biblioteke, te ravnatelj istoimenog instituta. Autor je članaka iz rimske i grčke književnosti, iz metodike nastave klasičnih jezika, kao i brojnih recenzija i prikaza.
Objavio je Bibliografiju antike i Bibliografiju udžbenika klasičnih jezika od 1850., prijevode Spinoze, Krčelića i Carmina Burana. Napisao je i objavio dvije knjige prepričanih grčkih mitova za djecu. Suautor je udžbenika za latinski jezik Orbis Romanus 1 i 2, višeizvornog sklopa za klasične jezike i Metodološkog priručnika za latinski jezik.
Od Šešelja se u objavi na Facebooku oprostila i njegova kći Lana Šešelj Lučić:
"Kažu znanstvenici da se prije odlaska sanjaju najljepša sjećanja, da se ponovo proživljavaju sretni trenuci i da se odlazi s osmjehom na srcu. U životu našeg tate takvih je trenutaka, hvala bogu, bilo u izobilju.
Njegova vjera u ljude, njegova ljubav prema životu i vječni optimizam ovaj su svijet činili boljim mjestom, a kreativnost, intelekt i sposobnost da u ljudima budi strast za znanjem i osvajanjem svijeta, prvenstveno dobrotom, unio je dio njega u svaku osobu koja ga je poznavala.
Ako moram birati samo trenutak koji mu je um poklonio pred put, to je ovaj. Toplo ljeto, Radovljica, mama s tetom Katjom na kavi, gospodin Majer s fotoaparatom, a Maja i ja s najboljim tatom na svijetu u bazenu. Bezbrižni i puni života, svi redom.
Noćas je tata prešao rijeku Stiks i tiho i nenametljivo otplovio u vječnost. Tata, Marko te moli da pozdraviš Herakla, ako ga sretneš, a Maja i ja te molimo da pozdraviš mamu. Volimo te beskrajno".
Prethodni članak
Sljedeći članak
OBJAVLJENA IMENA: Ovi su Zagorci sudjelovali u velikoj 'narko špediciji', poznati svi detalji
Vrhunski kuhari uvijek dodaju ovo u prezle: piletina ostaje hrskava satima, a tajna je u jednom jednostavnom sastojku
Smanjuje apetit i sprječava prejedanje: Palenta dijeta traje samo 4 dana, a čini čuda za tijelo
Tko sve u Hrvatskoj mora ponovno na vozački ispit: Evo zašto to košta ‘bogatstvo’ i dodatno komplicira život
Užas u Oroslavju: 21-godišnji vozač završio u dvorištu kuće, izvlačili ga vatrogasci – teško je ozlijeđen
Eksplozija u tvornici: ozlijeđeno petero ljudi, prevezeni u Opću bolnicu
Odlične vijesti: Auto možete kupiti već od 155 eura, država rasprodaje vozila
Dojava o bombi u zagrebačkom Gradskom poglavarstvu: 'Tomašević neće dočekati jutro'
Juventus Training camp Croatia - Hum na Sutli
Veliki obrat! Doček ipak na Trgu u 18 sati, Vlada sve preuzela
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
Što učiniti ako naiđete na leptira koji prezimljuje?
