U Županijskoj palači održana 1. radionica o obnovljivim izvorima energije
U organizaciji Varaždinske županije, a u sklopu provedbe projekta „Povećanje kapaciteta obrazovnih ustanova Varaždinske županije za proizvodnju sunčeve energije“ u Županijskoj palači održana je 1. radionica o obnovljivim izvorima energije.
Radionica je okupila djelatnike dvanaest školskih ustanova, odnosno osnovnih i srednjih škola s područja Varaždinske županije na čijim krovovima su postavljene fotanaponske elektrane.
Prisutne je na početku radionice pozdravila zamjenica župana Varaždinske županije Silvija Zagorec koja im je poručila kako su oni vrlo važan dio funkcioniranja samog školskog sustava.
- Drago mi je da će ova radionica kao prva u nizu biti nadogradnja dosad stečenim znanjima i da ćete Vi koji održavate sustav dobiti dodatno znanje koje će Vam koristiti u daljnjem radu. Varaždinska županija promišlja zeleno i digitalno stoga smo i prije dvije godine uveli projekt školskog dizela kako bi bili globalno konkurentni. No, nije dovoljno samo postaviti solarne panele već je potrebno i educirati ljude koji rade na održavanju tog sustava. Zahvaljujući i Vama, Varaždinska županija ide k cilju da bude predvodnik u korištenju obnovljivih izvora energije- rekla je zamjenica župana.
Radionicu naziva Integrirane sunčane elektrane održao je prof.dr.sc.Tomislav Tomiša, naglasivši kako je radionica organizirana za buduće korisnike fotonaponskih eklektrana koje se instaliraju po objektima kao što su škole.
-Budući da se radi o korisnicima koji su laici u tome, radionica je prilagođena da se njima na popularan način prezentira ta tehnologija, način korištenja postrojenja i samo održavanje kako bi učinak svega toga bio što povoljniji - istaknuo je prof. dr.sc. Tomiša.
Podsjetimo kako vrijednost spomenutog projekta iznosi 351.226, 25 eura, od čega je 298.542, 31 eura ili 85% sufinancirano iz financijskog mehanizma EGP-a za razdoblje od 2014. do 2021. u sklopu provedbe Programa „Energije i klimatske promjene“, a 52.683, 94 eura ili 15 posto iz sredstava Varaždinske županije.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Nebo nagrađuje dobrotu: 3 znaka od 21. svibnja ulaze u život pun sreće i obilja
Vozač autom udario u djevojku, ubio je i pobjegao. Policija traga za njime
Na terasi obiteljske kuće ubijen mladić. Policija traga za ubojicom
Mesar otkrio tajnu za najsočnije pečenje: Samo premažite meso ovom tekućinom i bit će mekano kao putar
Novi detalji užasa: Na terasi obiteljske kuće ubio mladića koji mu je dostavio hranu
Ponedjeljak donosi promjene: Kome stiže novac, a kome ljubav?
Hrabri Zabok pao tek u produžecima
Inker osigurao naslov dva kola prije kraja prvenstva
Mutak zabio za pobjedu
Pala čak 34 gola
Cleanaholic studio iz Zaboka postao hit – na vaš poziv stižu u vaš dom ili ured
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
