U Dubrovčanu i Zlataru započeli radovi energetske obnove škola kroz ESCO model
U Dubrovčanu su započeli radovi energetske obnove Područne škole koju provodi Krapinsko-zagorska županija u suradnji s Agencijom za pravni promet i posredovanje nekretninama (APN) kroz ESCO model obnove. Ukupna vrijednost investicije iznosi 1.028,750,00 eura, a financira se kombinacijom sredstava Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, vlastitih sredstava Županije te ESCO modela koji omogućuje povrat investicije kroz ostvarene uštede.
Projekt uključuje radove na poboljšanju toplinske izolacije vanjskih zidova, zamjeni stolarije, modernizaciji sustava grijanja, uvođenju sustava ventilacije s povratom topline te zamjeni rasvjete čime će se postići znatne uštede energije i smanjenje troškova, ali i osigurati kvalitetniji uvjeti za učenike i nastavnike. Radovi bi trebali završiti u ožujku 2026. godine.
Po istome ESCO modelu u tijeku su radovi na Srednjoj školi Zlatar ukupne vrijednosti investicije od 1.543.750,00 eura koji obuhvaćaju toplinsku izolaciju vanjskih zidova, ugradnju termostatskih ventila, uvođenje sustava ventilacije s povratom topline, zamjenu vanjske stolarije te izvedbu toplinske izolacije stropa prema tavanskom prostoru. Završetak radova očekuje se u ožujku 2026. godine.
Ovim projektima Krapinsko-zagorska županija stvara zdravije i ugodnije prostore za učenje i rad, a istovremeno ulaže u održivu budućnost.
Prethodni članak
Sljedeći članak
STRAVIČNA NESREĆA JUČER U ZAGORJU: Policija danas otkrila uzrok
U tragičnoj nesreći u Zagorju poginuo Mladen Tumpa, hrvatski branitelj i dragovoljac
UŽAS U VINARIJI: Dvojica šefova seksualno uznemiravali radnicu, detalji presude su mučni
Jutros nova teška nesreća na brzoj cesti u Zagorju! Ima ozlijeđenih, stigle i dvije hitne
Nova akcija USKOK-a: U tijeku su uhićenja. Doznajemo detalje
Izabrani predsjednik i potpredsjednici zagorskog HSS-a
ZAGORCI, POMOZITE: Upišite se u Hrvatski registar dobrovoljnih darivatelja krvotvornih matičnih stanica
Tri Zagorca imala pravi arsenal oružja. Bilo je tu i vojnog oružja: kalašnjikov, M-48...
Zagorski kirurg, dr. Valentino Lisek, u iduća tri dana obavit će čak 15 operacija! Evo svih detalja
Najbolji dan za shopping: West Shopping Utorak
U Zaboku otvorena nova luksuzna mesnica s vrhunskim domaćim proizvodima i svježim mesom
Prvi korisnik u Westgate Business Parku na 20.000 m² zemljišta
Westgate City slavi 16. rođendan i daruje te super popustima!
Dišeći vert – spoj prirode i čovjeka
