Temperature u Hrvatskoj dosegnule 37 stupnjeva, DHMZ izdao crveno upozorenje za tri regije
Toplinski val koji je zahvatio velik dio Europe u subotu je donio vrlo visoke temperature i u Hrvatsku te su u brojnim mjestima izmjerene vrijednosti iznad 35 Celzijevih stupnjeva, a najviša temperatura išla je i iznad 37 stupnjeva, pokazuju podaci Državnog hidrometeorološkog zavoda (DHMZ).
Prema podacima DHMZ-a, u 14 sati najviša temperatura izmjerena je na splitskom Marjanu i Hvaru, gdje je dosegnula 37,2 odnosno 37,1 Celzijevih stupnjeva. Više od 36 stupnjeva zabilježeno je u Kninu (36,8), Senju (36,6), Malom Lošinju (36,5), Brestovcu (36,5), Rijeci (36,2) i Lastovu (36,2). Temperature od 36 stupnjeva dosegnute su i na meteorološkim postajama Osijek-aerodrom, Zadar-aerodrom, Gradište i Bakar.
Brojna mjesta imala su temperaturu višu od 35 Celzijevih stupnjeva. Na postaji Kukuljanovo u 14 sati zabilježeno je 35,8 stupnjeva, na postaji Vukovar-Grabovo i u Pločama 35,7 stupnjeva, na aerodromu u Puli 35,6 stupnjeva, a Osijeku na postaji Čepin 35,5 stupnjeva. Više od 35 stupnjeva imali su i Šibenik (35,2), Rašćane (35,2), splitski aerodrom (35,1) i Imotski (35,1). U Zagrebu je na meteorološkoj postaji Grič iza podneva izmjereno 34,8 Celzijevih stupnjeva.
DHMZ je za subotu izdao crveno upozorenje za cijeli obalni pojas, dok je za većinu unutrašnjosti na snazi narančasti meteoalarm. Crveno upozorenje izdano je za riječku, splitsku i dubrovačku regiju.
Narančasto upozorenje (opasno vrijeme) izdano je za zagrebačku regija, osječku, karlovačku i kninsku regiju, a žuto upozorenje (potencijalno opasno) samo za gospićku regiju. Prema procjenama, najmanje 193 milijuna ljudi u Europi u nekom trenutku u subotu bit će izloženo temperaturama višim od 35 Celzijevih stupnjeva.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Gotovo svi pogriješe čim donesu lubenicu kući, a zbog toga izgubi slatkoću
Vuk noćas ušao u dvorište u Zagorju? 'Uspjela sam ga snimiti bljeskalicom'
Jednostavno i pristupačno: Riješite se crnih mrlja na ružama uz jednu namirnicu iz hladnjaka
Nesvakidašnja krađa u Zagorju: Ženi iz vrta ukrali 200 kg krumpira
Plenković: Plaća je 1555 eura, a mirovine dižemo na 800 eura
Općina Đurmanec za rad udruga osigurala više od 96 tisuća eura
Pucnjava na parkiralištu: dvije osobe teško ozlijeđene, počinitelj u bijegu
Tragična nesreća: Motocikl sletio s ceste, jedna osoba poginula
[PROGNOZA VREMENA] Evo kada su mogući pljuskovi
Drama na moru zbog bure. Požar jedrilice, bura na dasci odnijela malu djecu...
Monitoring bijele rode 2026.
Aplikacija iNaturalist – istraži i podijeli svoja opažanja iz svijeta prirode
Prirodan izgled novi je beauty imperativ: Sve više Zagorki bira suptilne estetske tretmane
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
