Sve lošija situacija i u Hrvatskoj! HGSS: Neka su naselja odsječena
Zbog izlijevanja iz korita nabujalih rijeka Đule i Dobre, na području Ogulina poplavljeno je desetak kuća i pedesetak gospodarskih područja, a dio stanovnika je bez struje dok su neka naselja odsječena, doznaje se od HGSS-a. Dio stanovnika ostao je bez struje jer je u centru Ogulina isključena trafostanica koja je bila ugrožena, kažu u HGSS-u čiji su pripadnici na raspolaganju stanovništvu na ugroženom području, piše Index.
Ekipe Hrvatskih voda i Hrvatske gorske službe spašavanja očistile su naplavine u Đulinom ponoru u Ogulinu, u kojem su se izlile rijeke Đula i Dobra, kako bi se spriječile veće štete.
"Prognoze Hrvatskih voda govore da bi se situacija do kraja dana trebala početi smirivati. Gornji tok Dobre je u stagnaciji, no zbog širenja vode u Ogulinu, ceste su zatvorene i nekoliko naselja je odsječeno, izjavio je za Hinu pročelnik HGSS-ove stanice Ogulin Vedran Salopek.
U Hrvatskoj zbog obilne kiše i dalje rastu vodostaji rijeka. Dok su Sava, Kupa i Odra u stalnom su porastu, iz Hrvatskih voda prognoziraju da će vodostaj Kupe u Karlovcu biti iznad 800 centimetara te se nastoji minimalizirati moguća šteta.
Vrhunac vodenog vala na Kupi u Karlovcu očekuje se u poslijepodnevnim satima pa se interventnim snagama na području Karlovca pridružuju dodatne snage, izvijestio je ranije grad Karlovac po čijim je podacima vodostaj viši od prvotno procijenjenog.
Interventne snage Stožera civilne zaštite nalaze se na cijelom području Karlovca, a dodatne snage su razmještene na najugroženija područja, odnosnu u Brodarce, Veliku Jelsu i Borli, priopćio je Ured gradonačelnika nakon sjednice Civilnog stožera.
Stožer situaciju prati i dalje i poduzima sve kako bi se prevenirale moguće štete, na terenu su operativne snage, a građani, zatreba li im bilo kakva pomoć mogu kontaktirati Stožer civilne zaštite na [email protected] i broj mobitela 099 5284 728.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Kako da tijesto danima ostane meko i svježe: U brašno dodajte dva zaboravljena sastojka
Doznajemo detalje požara u zabočkom CIAK-u: Radnici nam ispričali kako je sve krenulo
Tvoj datum rođenja otkriva što te čeka u 2026: Nekima stiže velika sreća, a jedan broj mora biti oprezan
STRAVA U ZAGORJU: Muškarac na krevetu smrtno stradao u požaru kuće
[FOTO I VIDEO] Stravičan požar u CIAKU: 'Gore opasne kemikalije, čuju se eksplozije'
Požar u domu za starije! Traje evakuacija 250 korisnika, vatrogasci na terenu: 'Vlada panika'
[FOTOGALERIJA] Uživo iz Oroslavja! Dražen Zečić spreman, Domino zagrijao publiku
Požar u CIAK-u i službeno ugašen! Župan Kolar: "Postoje inspekcije i kontrole"
Proročanstvo Babe Vange za kraj 2025.: Stiže sudbinski obrat za 4 znaka horoskopa
Dragec motorkom srušio drvo Iveku na auto pa se branio: "Prebrzo se vozil po cesti"
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
