Stjepan Habljak i Ivan Ružđak iz SŠ Bedekovčina na međunarodnom natjecanju montera suhe gradnje
Natjecanje se održavalo u Austriji
Od 4. do 7. lipnja održavalo se međunarodno natjecanje montera suhe gradnje Knauf Junior Trophy u Salzburgu, Austrija, na kojem su sudjelovali i učenici Srednje škole Bedekovčina.
Cilj ovog natjecanja za učenike i studente u sektoru suhozida, koje se održava već 15. godinu za redom, bio je provjera teoretskog znanje i vještina natjecatelja.
Na ovogodišnjem natjecanju u Austriji sudjelovali su učenici Stjepan Habljak i Ivan Ružđak, pod mentorstvom stručnog nastavnika Ivana Mohača. Učenici Srednje škole Bedekovčina plasirali su se na ovo međunarodno natjecanje nakon osvojenog prvog mjesta na nacionalnom natjecanju WorldSkills Croatia u disciplini Monter suhe gradnje. Na natjecanju je sudjelovalo 12 ekipa (dva natjecatelja i mentor) iz isto toliko europskih država, a samo natjecanje sastojalo se od pisanog dijela na kojem su u sat vremena natjecatelji morali odgovoriti na 60 stručnih pitanja, dok je drugi dio, praktični zadatak, trajao četiri sata na kojem se izrađivao samostojeći objekt.
Međunarodni je žiri kod ovog drugog dijela natjecateljskog zadatka ocjenjivao točnost dimenzija praktičnog rada, izvedbu i preciznost izrade, kao i čistoću radnog mjesta te potreban alat.
Nakon natjecanja organizatori su pripremili razgledavanje starog grada Salzburga i skijališta Dachstein.
Na ovogodišnjem Knauf Junior Trophy pobijedili su predstavnici Bjelorusije gdje će se i održati natjecanje sljedeće godine.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Opljačkan poznati trgovački centar u Zagorju
Liječnici upozoravaju: Ovako kavu pretvarate u otrov i razarate si jetru
Brutalno nasamarili direktora poznate zagorske tvrtke
Malo mjesto u Zagorju ima program o kojem svi pričaju: Šumske kupke stižu kao novi hit zdravstvenog turizma
Ukidanje dozvole: Tko sve u Hrvatskoj ponovno mora polagati vozački ispit
Fotografije, pisma, razglednice i obiteljske bilješke - upoznajte Gjalskog na posve drugačiji način!
DRŽAVNI INSPEKTORAT: Masovni opoziv ove hrane zbog utvrđenog otrova
Astrolog: Samo 3 znaka proljeće će dočekati s novcem kakvog nisu ni sanjali
Zapušteni Spomen-dom u Kumrovcu postat će luksuzni hotel? Šplajt: 'To bi bilo logično'
Fašnički vikend u Zagorskim Selima donosi zabavu za djecu i odrasle
Kraj starim metodama prozračivanja: 2026. donosi toplu i učinkovitu zaštitu od vlage i plijesni
Kako stoje naše rijetke vrste? Predstavljeni rezultati monitoringa za 2025. godinu
VODIČ KROZ VALENTINOVO: Ljubav se slavi u Zagorju – uz vrhunsku gastronomiju
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
