SELI SE PROIZVODNJA: Zagorski štrukli proizvodit će se u Srbiji
Ledova linija za proizvodnju tijesta seli iz Zagreba na novu lokaciju u Srbiju, točnije u Frikom čiji je vlasnik također Nomad Foodsa, a zaposlenicima zagrebačke tjestare nude prelazak u pogone za proizvodnju sladoleda, piše t-portal.
Razlog za preseljenje linije za tijesto, kako se već pisalo, nedostatak je prostora za četiri milijuna eura vrijedne strojeve koji će proizvoditi King sladoled. Instalirat će ih sljedeće godine upravo na mjestu gdje je smještana linija za tijesto, izvijestili su Hinu iz Leda.
Na upit koliko je zaposlenih u zagrebačkoj tjestari, odgovorili su da u tom pogonu trenutno zapošljavaju 45 zaposlenika. Unatoč proširenju pogona za proizvodnju sladoleda, kompaniji je u interesu zadržati radnike tjestare ako oni prihvate nova radna mjesta.
"Sa svakim od zaposlenika pojedinačno razgovaramo o njihovim željama i planovima te se nadamo i vjerujemo da će veći dio njih odlučiti nastaviti raditi u Ledu na radnim mjestima vezanim za sladoled", odgovorili su iz Leda na upit Hine.
Predsjednik sindikata PPDIV Denis Paradiš potvrdio je za Hinu da se Uprava obvezala zadržati sve bivše zaposlenike tjestare, ali sada velikoj većini njih nudi manje plaće, odnosno manje koeficijente i manje složene poslove, piše t-portal.
"Takav pristup radnicama s višegodišnjim stažom nije korektan", ističe Paradiš.
Ne spori pravo vlasnika na poslovnu odluku o preseljenju dijela proizvodnje u Frikom, ali mu je, kako kaže, pomalo komično da će se Zagorski štrukli proizvoditi u Srbiji.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Ni kruh, ni jaja: Kuhari u ćufte uvijek dodaju jednu stvar koju svi imamo, a meso bude sočno kao duša
Preminuo osnivač naše poznate tvrtke: 'Negova dobrota i ljudskost ostavile su dubok trag'
Greška koju mnogi rade kod sadnje krumpira: Može prepoloviti urod
Velika prilika za posao: Traži se 100 radnika, plaćaju prekvalifikaciju i nude skoro 2000 €!
Stiže ljetno računanje vremena, evo kada točno pomičemo kazaljke!
[FOTO] Sjever na jugu: U Dubrovniku traje Mediteranski sajam zdrave prehrane, ljekovitog bilja i zelenog poduzetništva
Počinje promjena vremena, Božarov otkrio kad će kiša
Kome petak donosi neočekivanu priliku za iskazivanje liderskih vještina, a tko ima problema s ljubomorom?
Po prvi puta na sceni bistričkog Doma kulture Shakespeare
I sutra u Zagorju radovi HEP-a. Evo gdje neće biti struje i kada
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
Kandidacijske liste za izbore za mjesne odbore općine Sveti Križ Začretje
Prijavite se na 17. trijenale zagorskog suvenira
Sjajan obiteljski film ''Glavonja'' dolazi u Kino Krapina
