Rebalans proračuna i novi projekti: Evo što je sve odlučeno na 4. sjednici Općinskog vijeća Budinščine
U prostorijama Općine Budinščina održana je 4. sjednica Općinskog vijeća na kojoj su vijećnici raspravljali o sedam točaka dnevnog reda.
Na samom početku sjednice usvojen je zapisnik s prethodne, 3. sjednice, a potom se prešlo na najvažnije teme. Jedna od ključnih bila je izvršenje proračuna za prvih šest mjeseci 2025. godine, uz prijedlog prvih izmjena i dopuna proračuna.
Što se tiče izvršenja proračuna za prvih šest mjeseci ove godine, rečeno je kako su prihodi bili planirani u iznosu od 3,9 milijuna eura, no, u prvih šest mjeseci izvršeno je samo 623 tisuće eura dok su ukupni prihodi i primitci iznosili nešto više od 830 tisuća eura.
- Iz ovih brojeva vidljivo je kako prošla vlast nije dobro planirala proračun, jer je prevelika razlika između planiranih i izvršenih prihoda. Naravno, i rashodi su planirani u puno većem iznosu nego što je realizirano - vezano uz izvršenje proračuna kazao je načelnik Franjo Jagić.
Prvim izmjenama i dopunama proračuna za 2025. godinu smanjivale su se određene stavke iz kojih su sredstva prebačena na stavke planirane za realizaciju projekata kao što su sanacija prilaznog puta i parkirališta kod lovačkog doma, opremanje dječjeg igrališta u Gotalovcu, uređenje sajmišnog prostora u Budinščini i modernizacija javne rasvjete u Svetom Križu te rekonstrukcija zgrade javne namjene prostora društvenog doma u Gotalovcu.
- Ovo su projekti koji su već pokrenuti i koje mi planiramo realizirati odnosno završiti, jer smatramo da su od velikog značaja za naše mještane. S obzirom da prilikom planiranja proračuna za ovu godinu nisu predviđena sva potrebna sredstva, rebalansom smo ih morali osigurati kako bismo sve ove projekte i završili - objasnio je načelnik Jagić dodavši kako su pokrili sve minuse u proračunu te da su sredstva za plaće svim djelatnicima ostala na razini kako je to bilo i planirano.
Usvojen je i prijedlog odluke o raspoređivanju sredstava iz proračuna za redovito financiranje političkih stranaka zastupljenih u Općinskom vijeću. Tako će stranke dobiti 1.395,00 eura, što znači da će političke stranke po vijećniku dobiti 150,00 eura, dok će političke stranke u kojima ravnopravno sudjeluju žene dobiti 15 eura više za svaku vijećnicu, odnosno 10% više.
Tijekom sjednice predstavljen je i izvještaj o izvršenju programa javnih potreba u kulturi za 2024. godinu, s naglaskom na rezultate rada lokalnih udruga, manifestacija i kulturnih događanja koje je Općina sufinancirala.
Donijeta je i odluka o sufinanciranju troškova prijevoza učenika srednjih škola u školskoj godini 2025./2026.
- Vlada je donijela zakon prema kojem sufinancira 75 posto troškova prijevoza učenika, dok Krapinsko-zagorska županija i Općina Budinščina preostalih 25 posto dijele pola-pola, dakle po 12,5 posto. Ova odluka donesena je na razini cijele županije i važno je da naši učenici i roditelji osjete tu podršku - objasnio je Jagić.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Nebo se otvara u ožujku: Ova 3 znaka imat će toliko novca da će im novčanik biti pretijesan
DORH pokrenuo izvide protiv župana Željka Kolara
Korizma im donosi blagoslov: 3 znaka obogatit će se do Uskrsa
IZNENAĐENJE: Pogledajte što su napravili autu jednog Zagorca. Poznat je i razlog
Pijte vodu s ovim začinom svako jutro i gledajte kako vam se salo topi
Zvijezde im otvaraju vrata uspjeha: Ova 4 znaka rođena su za bogatstvo i život bez financijskih briga
Dvije korizmene tribine i predavanje ''Povijest automobilizma u Zagorju''
Nevjerojatno: Na kući pronašao bombu iz Drugog svjetskog rata
Hrvatski MMA borac uhićen zbog obiteljskog nasilja. Poznati detalji
Organskom gnojidbom do boljeg uroda voća i povrća - sad je pravi trenutak
Dođite u Klanjec i upoznajte skriveni svijet rijeke Sutle
Kraj starim metodama prozračivanja: 2026. donosi toplu i učinkovitu zaštitu od vlage i plijesni
Kako stoje naše rijetke vrste? Predstavljeni rezultati monitoringa za 2025. godinu
VODIČ KROZ VALENTINOVO: Ljubav se slavi u Zagorju – uz vrhunsku gastronomiju
