Prethodni članak
Sljedeći članak

Ravnatelj Gredičak:'Nismo opremljeni za COVID bolnicu, predlažemo slobodne hotelske prostore'

'Na području naše županije ima dosta slobodnih hotelskih prostora koji se mogu vrlo brzo prenamijeniti za lakše i srednje teške COVID bolesnike, pa bi s jedne strane popunili takve hotelske kapacitete, a s druge strane bi bolnicu ostavili pacijentima za pružanje usluge za koje smo mi nadležni – kazao je ravnatelj Gredičak


Ravnatelj Specijalne bolnice za medicinsku rehabilitaciju Stubičke Toplice Davor Gredičak istaknuo je da je epidemiološka situacija u toj bolnici povoljna, imaju tek dva sporadična slučaja, pozitivna je jedna sestra i jedan fizioterapeut te su četiri fizioterapeuta u samoizolaciji, a pacijenti su negativni. Ravnatelj Gredičak govorio je o subotnjem radnom sastanku s ministrom Berošem koji ih je upoznao s epidemiološkom situacijom i rekao da ukoliko će se epidemiološka situacija pogoršati da će biti potrebno angažirati specijalne bolnice za COVID pozitivne pacijente, pa tako i ova. - Mi smo govorili o argumentima za i protiv toga. Argumenti protiv toga su da mi zbrinjavamo s današnjim danom 186 ležećih pacijenata. To su pacijenti od kojih ih je 50 teško ili nepokretnih, s moždanim udarima, teškim operacijama zglobova i kralješnice i drugim posttraumatskim stanjima, koji su kod nas tri tjedna i oni su praktično u akutnom stanju jer dolaze 4 do 6 dana nakon operacija. Dakle, ne pružati takvim pacijentima zdravstvenu uslugu je diskutabilno. Isto tako, što se tiče ambulantnih pacijenata zbrinjavamo ih još 200 do 250 dnevno. Ukoliko bi postali COVID bolnica tu djelatnost ne bi mogli obavljati odnosno sve te usluge koje dajemo pacijentima bile bi reducirane. Objasnili smo ministru i da nismo opremljeni za COVID bolnicu – rekao je ravnatelj Gredičak objasnivši da nemaju instalacije za kisik, nalaze voze u labolatorij u Zabok, a COVID bolnica treba promptne nalaze, nemaju rengenološku dijagnostiku, 40 fizioterapeuta u tom slučaju ne bi imala što raditi, a pitanje je i financiranja svega toga. Zato su ministru pokušali objasniti da je limit koji dobiva ova bolnica 1,570 milijuna kuna, a samo za plaće trebaju dva milijuna plus 500 do 600.000 kuna za materijalne rashode. Bolnca u sadašnjim uvjetima posluje pozitivno, radi i preko limita. – Ukoliko bi postali COVID bolnica, ostali bi bez tih prihoda i ne bi imali ni za plaće. Danas je Stožer poslao pismo i ministru i nacionalnom stožeru u kojem predlažu drugo rješenje. Naime, na području naše županije ima dosta slobodnih hotelskih prostora koji se mogu vrlo brzo prenamijeniti za lakše i srednje teške COVID bolesnike, pa bi s jedne strane popunili takve hotelske kapacitete, a s druge strane bi bolnicu ostavili pacijentima za pružanje usluge za koje smo mi nadležni – kazao je ravnatelj Gredičak

Još članaka iz "Vijesti"

Facebook

Zbog olujnog vjetra autocesta A6 Rijeka-Zagreb između čvorova Delnice i Kikovica otvorena je samo za osobna vozila. Obilazak za ostale skupine vozila je državnom cestom DC3 kroz Gorski kotar. Zbog vjetra na autocesti A7 između čvorova Draga ...

 
iz valute
u valutu

Tečajna lista služi isključivo u informativne svrhe i podliježe promjeni bez prethodne najave. Zagorje.com ne može jamčiti točnost tečajne liste koju koristi konverter. Prije provođenja stvarnih transakcija potrebno je provjeriti trenutni tečaj kod službene ustanove. Tečajna lista dohvaćena je prema online podacima Hrvatske narodne banke.

mojtv.hr - kompletan tv program