Proslavljen Dan OŠ Ante Kovačića Zlatar
Dodijeljene su zahvalnice najuspješnijim učenicima
Na rođendan hrvatskoga književnika Ante Kovačića, 6. lipnja, održan je Dan škole u Zlataru, koja nosi njegovo ime. Osim učenika, sadašnjih i umirovljenih učitelja škole, svečanosti su prisustvovali i i predstavnici zlatarskih ustanova i udruga, roditelji te gradonačelnica Jasenka Auguštan - Pentek. Čestitala je na svim dosezima koje su učenici i učitelji tijekom nastavne godine ostvarili na županijskim i državnim natjecanjima i smotrama, a njih nije malo. Također je spomenula na koje sve načine Grad pomaže aktivnostima škole.
- U događajima bogatoj spomen-knjizi zlatarskoga školstva polako okrećemo 177. list. Danas smo sretni što možemo zajedno proslaviti Dan škole i podijeliti s vama radost zbog odličnih postignuća tijekom ove godine. S ponosom mogu kazati da je iza nas još jedna uspješna nastavna godina. I ove smo godine bili aktivni na mnogim područjima i ostvarili zapažene rezultate. Sljedeće školske godine očekuju nas novi kurikuli u prvom, petom te dijelu predmeta sedmoga razreda. Ovih dana svjedočimo sve žustrijoj raspravi o tome hoće li najavljena kurikularna reforma, poznatija pod sintagmom Škola za život, doista donijeti sustavnu, cjelovitu promjenu paradigme poučavanja ili ćemo bespotrebno gubiti vrijeme, dakle i novac, na nešto što mi odavno radimo, samo se to sada, eto, naziva drukčijim imenom. Kako bilo, uvjeren sam da se naši učitelji mogu nositi s reformskim izazovima jer se oni i sada koriste suvremenim strategijama učenja i poučavanja koje pridonose aktivnoj nastavi- kazao je u pozdravnoj riječi ravnatelj škole prof. Marijan Posarić.
Spomenuo je i projekte koje škola uspješno provodi, kao i dvije učiteljice koje su potvrdile svoja položajna zvanja. Učiteljica Anita Petanjek - Macan ponovno je promovirana u učiteljicu mentoricu, a Nina Posarić u zvanje učiteljice savjetnice. U raznim natjecanjima sudjelovalo je 77 učenika. Na županijsku razinu plasiralo se 34 učenika iz 11 predmeta, odnosno područja, a na državnu razinu 5 učenika. Proglasio je i „učenike generacije“. To su učenice 8. a razreda, Ana Latin i Nika Rihtarić te i Leon Juriša, učenik 8. b razreda.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Lipanj donosi uspjeh za ova 4 horoskopska znaka – sve što dotaknu pretvara se u zlato
Vozači, obratite pažnju: S ove udaljenosti kamera za nadzor brzine ne može snimiti vozilo
'Popili smo svaki po pet pet pivi, ali problem je jer cijeli dan nismo jeli'
Ljuske bijelog luka svi bacaju, a malo tko zna koliko vrijede: rješavaju 3 velika problema u kući
[PROGNOZA VREMENA] Dolaze ljetne temperature
HOO odbio predati obećane dokumente Viktoru Šimuniću. Evo razloga
“Od kleti do kleti” – priča s jednog zagorskog brega
Snažan potres zatresao Hrvatsku: ‘Bila su dva jača vala‘
Nestao je hrvatski planinar: U tijeku je opsežna potraga, spasioci mole pomoć izletnika
Tri znaka obogatit će se do 1. lipnja: Stiže im ozbiljan novac, a jedan znak trebao bi igrati igre na sreću
Međunarodni dan biološke raznolikosti i Dan zaštite prirode – 22. svibnja
Nikad sporija sezona: Kako privući goste tijekom cijele godine
Ne postoji građevina za stanovanje kojoj nije potrebna ventilacija
Gospodarenje stanovima d.o.o. uspješno provelo energetsku obnovu zgrade Mače 32A
Oporavljena roda vraćena u prirodu na području Zagorskih Sela
