Prethodni članak
Sljedeći članak

Pričali smo s vozačem kamiona koji je u samoizolaciji

Osjeća se dobro, kaže, nema nikakvih simptoma, prati sve što se događa vani, u Hrvatskoj i u našoj županiji


foto: ilustracija

Razgovarali smo s jednim vozačem koji je u samoizolaciji. Osjeća se dobro, kaže, nema nikakvih simptoma, prati sve što se događa vani, u Hrvatskoj i u našoj županiji. I sam priznaje da dok je koronavirus harao Kinom, nije mislio da će doći i do nas i ugroziti naše zdravlje. – Sad kad to gledam po svijetu i kod nas što se događa, nije mi svejedno – priznaje.

Naš sugovornik priča kako je morao u samoizolaciju jer je došao iz zemalja koje su označene kao zemlje od posebnog rizika. Došao je iz Španjolske tranzitom kroz Italiju. U samoizolaciji je od pretprošle srijede kada je kamionom došao na Lupinjak. – Policajac me pitao odakle dolazim. Rekao sam da dolazim iz Španjolske tranzitom kroz Italiju. On mi je rekao da su noćas promijenili zakon i da svi koji su imali doticaj s Italijom moraju u samoizolaciju. Ja sam tvrdio da za to nema potrebe jer nisam imao doticaj s Italijom, da sam prošao tranzitom bez kontakata. Zvao je inspektoricu koja je došla i rekla da je takva procedura. Evo i ja sam u kućnoj samoizolaciji. Sreća da imamo veliku kuću na dvije etaže pa mogu biti sam. Nije lako naravno. Gledam tv, pratim sve na mobitelu, društvenim mrežama, čujem se s kolegama koji rade, i onima koji su također u samoizolaciji. Gura se. Još malo i istječe tih 14 dana. Zasada ne mislim ponovno na put – priča.

Ova odluka da vozači s ture idu u karantenu, kaže nije najbolja odluka, već puno lošija varijanta. - Mi vozači koji radimo u međunarodnom prometu smo 300 dana u samoizolaciji u svojoj kabini. Naši kontakti svedeni su na minumum. Vi praktični nemate nikakve dodirne kontakte. Dođete do firme, parkirate, date papire, radnici istovare i utovare robu i idete dalje. Više kontakata ima granični policajac koji nakon svoje smjene ide doma - kaže. Što se tiče Španjolske i Italije koje s bore s velikim brojem umrlih od infekcije COVID -19, kaže da dok je putovao kroz te zemlje, da se vidi da nema malih auto po cesti, da su se ljudi stvarno povukli u svoje kuće, da je sve stalo. Samo je kamiona 'more' na cesti. Kažu roba mora ići,a najviše se čeka na Bregani i Maclju i to po 15 sati, što vozače izluđuje, a sada su nam svima itekako potrebni. Samo da ovo što prije završi.

Još članaka iz "Vijesti"

Facebook

Vremenski uvjeti povoljni su za vožnju u cijeloj zemlji. Stožer civilne zaštite donio je odluku o zabrani napuštanja mjesta prebivališta i stalnog boravka pa policijski službenici kontroliraju ulaske u gradove i na kontrolnim punktovima mog...

 
iz valute
u valutu

Tečajna lista služi isključivo u informativne svrhe i podliježe promjeni bez prethodne najave. Zagorje.com ne može jamčiti točnost tečajne liste koju koristi konverter. Prije provođenja stvarnih transakcija potrebno je provjeriti trenutni tečaj kod službene ustanove. Tečajna lista dohvaćena je prema online podacima Hrvatske narodne banke.

mojtv.hr - kompletan tv program