Požar u poduzeću u Zagorju!
Foto: Ilustracija/Facebook (nije u vezi s navedenim događajima)
Policijska uprava krapinsko - zagorska jutros je izvijestila o dva jučerašnja požara koja su se dogodila u Zagorju, a od koji je jedan bio u poduzeću u Klanjcu, dok se drugi odnosi na požar suhe trave i niskog raslinja kod Jesenja.
"Jučer, 05. ožujka, oko 08,30 sati došlo je do požara u prostoru poduzeća u Klanjcu.
U požaru je došlo do zapaljenja plamenika, utvrđeno je kako je uzrok požara kvar na električnim instalacijama.
Nema ozlijeđenih osoba, a požar su ugasili pripadnici JVP Klanjec. Nastala je materijalna šteta od oko 1 000 eura", navode iz policije.
Također, što se tiče požara kod Jesenja, izvijestili su sljedeće:
"Jučer, 05. ožujka, oko 19,00 sati u mjestu Brdo Jesensko na neutvrđen način došlo je do požara suhe trave i niskog raslinja na zapuštenom poljoprivrednom zemljištu. Nema ozlijeđenih osoba, nema štete i požar su ugasili pripadnici Dobrovoljnog vatrogasnog društva Gornje Jesenje".
Nadalje, PU krapinsko - zagorska objavila je i upozorenje te zavjete građanima.
"S ciljem prevencije ovakvih i sličnih događaja, upozoravamo građane koji spaljuju korov, suho raslinje, granje i slično, da svako nekontrolirano loženje vatre na otvorenom prostoru može prouzročiti požar.
Takvi se požari zbog nedovoljne pozornosti mogu proširiti na šume, stambene i gospodarske objekte te ugroziti ljudske živote. Osim direktne materijalne štete prouzročene požarom, gašenje požara iziskuje angažiranje dodatnih ljudskih i materijalno-tehničkih sredstava, stoga je nužno upozoriti na odgovorno ponašanje.
Skrećemo pozornost građanima da su prilikom paljenja dužni poduzeti potrebne mjere opreza:
- spaljivanja obavljati samo danju i za mirna vremena,
- prije početka loženja vatre o tome obavijestiti nadležnu vatrogasnu postrojbu,
oko mjesta na kojem će ložiti vatru očistiti travu i dugi zapaljivi materijal,
- osigurati vodu i druga priručna sredstva za gašenje,
- ne napuštati mjesto loženja dok se vatra nije u potpunosti ugasila.
- u slučaju nekontroliranog širenja vatre potrebno je odmah o tome obavijestiti vatrogasce i druge žurne službe."
Prethodni članak
Sljedeći članak
[PROGNOZA VREMENA] Opet pljuskovi i grmljavina, pa preokret
Prometna nesreća u Zagorju: Ozlijeđena žena prevezena u OB Zabok, očevid u tijeku
Nova dva požara u Zagorju: Gorjeli gospodarski objekt i drvena šupa, oglasila se policija
Poznati kuhar otkrio trik za pirjanje luka: Gotov je za tren, sočniji i bez neugodnog mirisa u stanu
Policija pretresla kuću 31-godišnjaka u Zagorju: Poznati prvi detalji
Stravična nesreća: Mladić autom sletio s ceste, bori se za život
Dio vozača u Hrvatskoj uskoro očekuju promjene: Stiže novi pravilnik, evo svih detalja
Nova pravila na snazi: Vozačka dozvola seli na mobitel – evo što će biti s karticom koju danas nosite u novčaniku
Od 5. kolovoza novac pada s neba: Dva znaka konačno pune novčanike i sreća ih ne zaobilazi
Stiže novi toplinski val: Alarm za cijelu Hrvatsku, temperature će prelaziti 35 °C
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
Što učiniti ako pronađete ptića?
Započelo uređenje ulaza na Novom groblju u Tuhlju
Upravitelj Gospodarenje stanovima d.o.o. nastavlja ulaganja u energetsku obnovu – dovršena obnova zgrade u Zlataru, Matije Gupca 1
