Povrat poreza ove godine kreće ranije, neki bi mogli dobiti i do 19.000 kuna
Tako bi npr. onima s neto plaćom oko 8000 kuna ili oko 12.000 bruto, ako su dobi do 25 godina, na račune za koji mjesec moglo sjesti i 19.000 kuna, a ako su bliže 30. godini, upola manje
Ministar financija Zdravko Marić još potkraj veljače rekao je kako bi povrat poreza ove godine trebao krenuti već u svibnju.
Računa se da bi povrat poreza ove godine mogao premašiti dvije milijarde kuna, pri čemu je efekt olakšica za mlade prvotno procjenjen na oko 700 milijuna kuna.
Procjene su i da će pravo na tu olakšicu imati oko 260 tisuća zaposlenih u dobi do 30 godina (koji su plaćom zahvaćeni poreznim škarama), s tim da bi se onima do 25 godina trebao vratiti cjelokupni plaćeni porez na dohodak od nesamostalnog rada, a onima između 25 i 30 godina polovica, piše Poslovni.hr.
Tako bi npr. onima s neto plaćom oko 8000 kuna ili oko 12.000 bruto, ako su dobi do 25 godina, na račune za koji mjesec moglo sjesti i 19.000 kuna, a ako su bliže 30. godini, upola manje.
Najveći iznos povrata dobit će zaposleni mladi u Zagrebu. U Gradskom uredu za financije procjenjuju da će za povrat poreza mladima izdvojiti između 250 i 270 milijuna kuna.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Podignuta optužnica protiv Zagorca koji je vozio suprugu na Hitnu, a nije joj smio ni blizu
UŽAS U ZAGORJU: Mrtvo tijelo pronađeno u stanu, policija nam otkrila prve detalje
HOO žestoko 'opalio' po Šimuniću: 'Kombijem ćemo mu iskrcati desetke tisuća stranica u Oroslavje'
Preminuo poznati Zagorec: 'Počivali u miru, profesore!'
Inspekcija utvrdila: Svaki treći OPG na tržnicama prodaje 'tuđu' robu
Župljani u šoku! Ukraden je kip blažene Djevice Marije
Veliko puknuće cijevi izazvalo probleme: 'Pod vodom nam je cijela ulica'
Svi pričaju o ovoj zgradi koja se gradi u srcu Zagorja
Velika promjena za vozače: Jedna vrsta vozila morat će imati ugrađen novi uređaj!
Kolinda nedavnom objavom digla prašinu. Sada je poslala novu poruku Zagrebu
Šokantna računica: Je li rad u inozemstvu zaista isplativiji?
Fran iz Zagreba: Svjež zrak u domu bez propuha i vlage
Upravitelj Gospodarenje stanovima d.o.o. provodi energetsku obnovu višestambenih zgrada oštećenih u potresu u Hrvatskom zagorju
Pravila ponašanja u prirodi
