POVLAČI SE S POLICA: U mesu pronađena salmonela
Opoziva se prehrambeni proizvod zbog utvrđene bakterije, izvijestio je trgovački lanac.
Kako otkrivaju u tvrtki Metro cash&carry koja obavlja maloprodaju, “proizvođač Nimrod d.o.o. iz Slovenije obavještava potrošače o opozivu proizvoda Jelen lopatica BK, smrznuta VP, LOT broj D124 – 00267, najbolje upotrijebiti 19.09.2027., zbog moguće prisutnosti bakterije iz roda Salmonella spp”.
Proizvod nije u skladu s Uredbom EU o utvrđivanju općih načela i uvjeta zakona o hrani, osnivanju Europske agencije za sigurnost hrane te utvrđivanju postupaka u područjima sigurnosti hrane.
Proizvođač je, dakle, Nimrod d.o.o., Trata 35, 4220 Škofja Loka, Slovenija, a obavijest se odnosi isključivo na proizvode s gore navedenim podacima.
U Državnom inspektoratu ističu kako je proizvod u veleprodaji bio u tvrtki C.A.K. d.o.o., Kukuljanovo, a maloprodaji u Metrou Zagreb.
Prethodni članak
Sljedeći članak
STRAŠNO: Pokušao silovati štićenicu doma za odrasle u Zagorju
Helikopter i hitna u Zagorju
TUŽNA VIJEST: Preminuo legendarni nogometni trener
Grad Oroslavje raspisao natječaj za posao: Ovo su uvjeti
Šesto dijete obitelji Degač
Ovo su naselja u Zagorju koja uskoro ostaju bez struje. Neće je biti velik dio dana
Kraj boli i borbe: Nakon tri teške godine, sreća napokon dolazi za ova 4 znaka
Športsko ribolovno društvo Krapina proslavilo 70 godina rada i djelovanja
I Dječji vrtić Budinščina uključio se u Nacionalni čitalački izazov „15 po 15: cijela Hrvatska čita djeci“
Nebo se otvara 11. veljače: Ova 3 znaka pogađa neočekivan priljev novca, sve se mijenja preko noći
Kraj starim metodama prozračivanja: 2026. donosi toplu i učinkovitu zaštitu od vlage i plijesni
Kako stoje naše rijetke vrste? Predstavljeni rezultati monitoringa za 2025. godinu
VODIČ KROZ VALENTINOVO: Ljubav se slavi u Zagorju – uz vrhunsku gastronomiju
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
