Povjerenstvo za ravnopravnost spolova o planovima za 2023. godinu
Povjerenstvo za ravnopravnost spolova Krapinsko-zagorske županije je u srijedu, 22. veljače 2023. godine održalo svoju 3. sjednicu.
Na sjednici se raspravljalo o aktivnostima koje Povjerenstvo za ravnopravnost spolova planira provesti u narednom razdoblju. U 2023. godini se, sukladno Planu rada, planira nastavak održavanja redovitih sjednica Povjerenstva, obilježavanje značajnih datuma vezanih uz problematiku ravnopravnosti spolova te održavanje radionica, edukacija, okruglih stolova i drugih radnih sastanaka s ciljem senzibiliziranja javnosti o temi rodne ravnopravnosti, suzbijanja rodnih stereotipa i poticanja međuresorne suradnje s drugim institucijama i udrugama. Na sjednici su, među ostalim, dogovorene i aktivnosti vezane za izradu vizuala samog povjerenstva te za planirani natječaj za literarne i likovne radove za odgojne i obrazovne ustanove, kao i s time povezane radionice o rodnoj ravnopravnosti za predškolski odgoj, razrednu nastavu, predmetnu nastavu i srednje škole.
Sjednicu je vodila predsjednica Povjerenstva za ravnopravnost spolova Snježana Romić, prisustvovala joj je pročelnica Upravnog odjela za zdravstvo, socijalnu politiku, branitelje, civilno društvo i mlade Martina Gregurović Šanjug. Na sjednici su također bile i Aneta Škreblin ispred Doma za žrtve nasilja u obitelji NOVI POČETAK, Vendi Keserica Tomičić ispred Centra za edukaciju, savjetovanje i istraživanje Vendi Keserica Tomičić te predsjednica Poduzetničkog kluba žena Krapinsko-zagorske županije Snježana Leljak. One su predstavile aktivnosti svojih ustanova i organizacija te su tom prilikom prepoznate i mogućnosti za daljnju suradnju.
Sjednica je održana u sali za sastanke Krapinsko-zagorske županije u Krapini.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Deset Zagoraca palo u anafilaktički šok, jedan je preminuo
Užas u Zagorju: Muškarac prebio životnog partnera metalnom zdjelom, prijetio mu da će ga zaklati
Paklene temperature stižu: Hrvatska na udaru novog toplinskog vala, prijeti 43 °C i tropske noći
Hrvatska pošta od sutra uvodi zanimljivu novost, mnogima će se svidjeti
Država daje novac za kuću na selu: Evo tko može dobiti potporu
Plenković: 'Hrvatska je među četiri zemlje EU-a s neprekinutim rastom BDP-a od 2021.'
Žena (73) izgubila više od 32 tisuće eura. Evo kako je 'nasamarena'
Moglo bi biti jako zanimljivo
1. rujna će im ozariti lica: Za dva znaka počinje 5 godina sreće i blagostanja
Glumile da su gluhonijeme i tražile novac, završile su u zatvoru
Letački spektakl koji se ne propušta - 29. Susreti za Rudija!
Nova dimenzija modernog stanovanja - svježina bez otvorenih prozora
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
