Potpisani ugovori o sufinanciranju rada Zavoda za prostorno uređenje Krapinsko-zagorske županije
Krapinsko-zagorska županija ovim ugovorom dodjeljuje 336.230 eura
Župan Željko Kolar i ravnateljica Zavoda za prostorno uređenje Krapinsko-zagorske županije Snježana Žigman potpisali su u četvrtak ugovore o sufinanciranju rada Zavoda u 2023. godini.
Krapinsko-zagorska županija ovim ugovorom Zavodu za prostorno uređenje Krapinsko-zagorske županije dodjeljuje 336.230 eura (2.533.324,94 kuna) za financiranje aktivnosti prema Programu rada i Financijskom planu Zavoda za 2023. godinu. „Upravljanje prostorom jedan je od osnovnih preduvjeta za planiranje i provedbu strateških projekata, bez obzira na to radi li se o županijskoj investiciji, investiciji od strane javnih poduzeća ili pak privatniku koji ulaže u nova postrojenja. Tako smo i u treću izmjenu i dopunu županijskog prostornog plana ušli upravo radi provođenja kapitalnih investicija koje nam slijede u predstojećem razdoblju“ – poručio je nakon potpisivanja župan Kolar te naglasio kako Zavod za prostorno uređenje redovito godišnje izradi 3-4 prostorna plana za jedinice lokalne samouprave, s 50 % sufinanciranja, te i na taj način daje doprinos razvoju zagorskih općina i gradova.
Ravnateljica Zavoda za prostorno uređenje Krapinsko-zagorske županije Snježana Žigman zahvalila je Županiji što je i ove godine, osiguranjem potrebnih sredstava, omogućila obavljanje djelatnosti Zavoda te osigurala uvjete za ostvarenje pretpostavki za korištenje, zaštitu i upravljanje prostorom u skladu s razvojnim potrebama. „To će se prije svega osiguravati izradom nove prostorno planske dokumentacije, ali i provedbom nadzora usklađenosti već izrađene dokumentacije te pravodobnim i kontinuiranim ažuriranjem informacijskog sustava prostornog uređenja. U okviru izrade ovakve dokumentacije treba istaknuti izradu III. izmjene i dopune Prostornog plana Županije, s obzirom da je ista pokrenuta s ciljem sveobuhvatnog ažuriranja i unaprjeđenja prostorno planskih postavki - za razliku od prethodnih dviju koje su bile ciljanog i ograničenog obima. Zbog velikog obima i karaktera predmetne izmjene i dopune županijskog prostornog plana, u okviru postupka će se provesti i strateška procjena njena utjecaja na okoliš, a koja će biti prva strateška procjena utjecaja na okoliš cjelovitog Prostornog plana Županije“ – naglasila je ravnateljica Žigman te dodala da dio osiguran sredstva predstavlja i potporu Županije izradi prostorno planske dokumentacije jedinica lokalne samouprave pa će tako Zavod biti angažiran i na izradi izmjene i dopune prostornih planova uređenja općina Jesenje, Novi Golubovec i Sveti Križ Začretje.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Deset Zagoraca palo u anafilaktički šok, jedan je preminuo
Užas u Zagorju: Muškarac prebio životnog partnera metalnom zdjelom, prijetio mu da će ga zaklati
Paklene temperature stižu: Hrvatska na udaru novog toplinskog vala, prijeti 43 °C i tropske noći
Hrvatska pošta od sutra uvodi zanimljivu novost, mnogima će se svidjeti
Država daje novac za kuću na selu: Evo tko može dobiti potporu
Prvi potez Dinama nakon poraza od Vikinga: Zagorski nogometaš stiže na Maksimir!
PROMETNA NA 'STAROJ ZAGORSKOJ': Sudarila se 4 vozila, 1 osoba završila u KB Dubrava
Umro ratni zočinac Ratko Mladić
Banka prodaje Roses Outlet na aukciji! Iz Rosesa poručili: 'Još pregovaramo s dvije investicijske grupe'
Grad Zabok prijavio tri velika projekta energetske obnove vrijedna gotovo 5,4 milijuna eura
Letački spektakl koji se ne propušta - 29. Susreti za Rudija!
Nova dimenzija modernog stanovanja - svježina bez otvorenih prozora
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
