Potpisan Kolektivni ugovor za predškolski odgoj i obrazovanje
U gradskoj je vijećnici Grada Pregrade u četvrtak, 25.4.2024., potpisan prvi Kolektivni ugovor za djelatnost predškolskog odgoja i obrazovanja za Grad Pregradu. Osim gradonačelnika Marka Vešligaja i predstavnice Sindikata radnika u predškolskom odgoju i obrazovanju Hrvatske Iskre Vostrel Prpić, koji su potpisali ugovor, potpisivanju su prisustvovali i ravnateljica Dječjeg vrtića „Naša radost“ Pregrada Natalija Vrhovski i zamjenik sindikalnog povjerenika u vrtiću Matija Krizmanić. Nakon dvije godine pregovaranja, Kolektivni je ugovor potpisan na zadovoljstvo svih supotpisnika.
Predsjednica Sindikata Iskra Vostrel Prpić osvrnula se na sam značaj Kolektivnog ugovora za sve članove. - Ugovor je to najviše razine socijalnog dijaloga između Osnivača i radnika. Zbog želje zadržavanja kvalitetnog kadra i deficita radnika važan je trenutak potpisivanja. Postigli smo dogovor oko ugovora za dalje, no nikad nije kraj, ali kao pravi socijalni partner, osluškivat ćemo mogućnosti Grada Pregrade – poručila je Vostrel Prpić, dodavši kako je teško međusobno uspoređivati pojedine dijelove Hrvatske, no naglasila je da Pregrada izuzetno brine o djeci te nema problema s kvalitetom predškolskog odgoja.
– Znamo da imamo velike obveze i očekivanja, no trudimo se držati korak sa svim obavezama što nam država nameće prema državnom standardu, 30 posto gradskog proračuna izdvajamo za predškolski odgoj i obrazovanje. Trudimo se da radnici budu zadovoljni, kvalitetno pregovaramo i razgovaramo, postižemo dobre dogovore – rekao je gradonačelnik Vešligaj.
Ravnateljica vrtića Natalija Vrhovski zahvalila se gradonačelniku Marku Vešligaju i predsjednici sindikata Iskri Vostrel Prpić. Naglasila je kako država često propisuje zakone koji su izazovni i teško ostvarivi u manjim gradovima, no izrazila je i zadovoljstvo što Grad Pregrada prepoznaje važnost kvalitetnog predškolskog odgoja i obrazovanja i kontinuirano u njega ulaže. Materijalna prava radnika važna su svakome tko radi, a potpisivanjem Kolektivnog ugovora idemo u smjeru zadovoljnog radnika koji je plaćen za svoj rad, ali i odgovornost koju ima, obzirom da rad u vrtiću pretpostavlja odgoj i obrazovanje mladih ljudi koji će jednog dana biti nositelji našeg društva. Kolektivni ugovor bit će stoga dodatan poticaj svim našim odgojno-obrazovnim djelatnicima da još kvalitetnije doprinose odgojno-obrazovnom procesu osluškujući i prateći potrebe djece i njihovih roditelja.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vrući vikend završit će jakim nevremenom, bit će i tuče
Od idućeg tjedna nove cijene goriva: Evo koliko bi mogle iznositi
U zabočkoj bolnici proteklog tjedna rođeno 20 beba, donosimo popis mama koje su ih donijele na svijet
UŽAS: na stranog radnika pao bager i usmrtio ga
Tužna vijest potresla hrvatski nogomet, preminuo 19-godišnjak: U klubu su slomljeni
Dnevni horoskop za subotu: Evo koga čeka sudbonosni preokret, a tko mora usporiti
Ove nedjelje jubilarno 10. hodočašće obrtnika Majci Božjoj Gorskoj u Loboru
Poslana snažna poruka: ''Ja sam više od MS-a''
Tražite posao u Zagorju? Brojni poslodavci trebaju radnike
U Đurmancu obilježen Dan državnosti: Odana počast Željku Paviću - Kalcu i svim hrvatskim braniteljima
Promjena za još bolju uslugu: Zagorski metalac pripaja se Petrolu
“Zdravo” i “prirodno” pod povećalom: što zapravo kupujemo? sajam zdravo! Rijeka, od 12. do 14. lipnja
Zaštita i jačanje biljaka u ukrasnom vrtu i povrtnjaku s Bio Plantellom
Međunarodni dan biološke raznolikosti i Dan zaštite prirode – 22. svibnja
Nikad sporija sezona: Kako privući goste tijekom cijele godine
