Poljoprivrednicima dodijeljeno 1, 2 mil. kuna bespovratnih sredstava
Ovim dodijeljenim potporama povećat će se broj teladi za 35 grla, broj novoizvaljanih purića za 4. 100 kljunova, broj velikih plastenika za 6, dok će dva korisnika okrupniti zemljišta
U Krapini su danas dodijeljene potpore zagorskim poljoprivrednicima koji su se javili na natječaj Krapinsko – zagorske županije. Ukupno je dodijeljeno 1, 2 milijuna kuna za 47 poljoprivrednih udruga, poljoprivrednika ili OPG-ova kojima će ova bespotrebna sredstva itekako dobro doći što za povećanje proizvodnje, kupnju opreme, životinja ili edukaciju.
- Potpore su ostvarene temeljem tri natječaja. Kroz natječaj za potporu za povećanje poljoprivredne proizvodnje na području Krapinsko-zagorske županije u 2017. godini odobreno je 502.185,37 kuna za 16 korisnika, kroz natječaj za povećanje uzgoja zagorskog purana 467.849,98 kuna za 16 korisnika te kroz natječaj za financiranje programa i projekata poljoprivrednih udruga Krapinsko- zagorske županije u 2017. godini 199.989,68 kuna za 15 korisnika - obrazložio je zamjenik župana za gospodarstvo Anđelko Ferek Jambrek, koji je čestitao korisnicima potpora u ime Upravnog odjela za poljoprivredu. Ugovore je s korisnicima potpora potpisao krapinsko – zagorski župan Željko Kolar.
- Ovim dodijeljenim potporama, osim edukacije koja je isto izuzetno bitna, povećat će broj teladi za 35 grla, broj velikih plastenika za 6, dva će korisnika okrupniti zemljišta, što možda ne izgleda puno, ali ćemo s tom mjerom biti uporni i povećat ćemo broj novo izvaljanih purića za 4. 100 kljunova. S ovom mjerom ćemo nastaviti i sljedeće četiri godine u kontinuitetu, jer sada kada smo zaštitili zagorskog purana na europskoj razini, moramo dignuti proizvodnju i preko zadruge osigurati plasman – rekao je župan Kolar najavivši kako će se iduće godine ići s još jednom dodanom mjerom - ekološkom proizvodnjom.
Isto tako župan je najavio da će se dio poljoprivrednih proizvoda prezentirati i na inozemno tržište i to na devet inozemnih sajmova na kojima se već promovira zagorski turizam. Od 2013. do 2017. KZŽ je raspisala 35 mjera koje je koristilo 3170 poljoprivrednika, a u četiri godine isplaćeno je više od 8 milijuna kuna sredstva. - Nemamo uvjeta za veliku intenzivnu poljoprivredu, ali imamo teren 'bogom dan za pojedine kulture – zaključio je župan, čestitavši poljoprivrednicima.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Potres zatresao Hrvatsku: Zabilježeno podrhtavanje tla, oglasila se Seizmološka služba
Uhićeni poznati direktor i njegova supruga
Pekari u tijesto za krafne uvijek dodaju žlicu ovoga: Zato su mekane, šupljikave i nisu previše masne
Djevojka u Zagorju ispala iz traktorske prikolice, helikopter je odvezao u KBC Zagreb
DORH pokrenuo istragu: Iz vrtića nestalo gotovo 140.000 eura
Stravična nesreća: Jedna osoba poginula, druga prevezena u Opću bolnicu
Policija upala Zagorcu u kuću i pronašla brdo oružja, drogu, streljivo...
Brojne promjene po župama: Jedan zagorski župnik umirovljen, dva premještena
[FOTO] Zabava, igra i osmijesi obilježili tradicionalni Dječji dan u Loboru
Unutar 3 sata u Zagorju dvije vozačice skrivile iste nesreće: Dvije osobe završile u OB Zabok
Započelo uređenje ulaza na Novom groblju u Tuhlju
Upravitelj Gospodarenje stanovima d.o.o. nastavlja ulaganja u energetsku obnovu – dovršena obnova zgrade u Zlataru, Matije Gupca 1
Gospodarenje stanovima d.o.o. uspješno privelo kraju još jedan projekt energetske obnove u Zlataru
Kako pomoći ježevima?
[VIDEO] Tražiš posao? Pridruži se timu DUNAPACK PACKAGING
