Policajac nokautirao pijanog kupca u dućanu jer mu je opsovao majku
Policajac se potukao s kupcima u dućanu koji su došli po pivo. Jednog je nokautirao udarcem šakom u zube, piše Danica.hr.
Prema presudi, sve se dogodilo u ožujku oko 11.40 sati u Velikoj Gorici, Ulica dr. Lavoslava Ružičke, u trgovini lanca “Mlin i pekare”. Policajac Danijel (50) “narušio je javni red i mir tučnjavom na naročito drzak način”.
“On je Marka (38) fizički napao odgurnuvši ga rukom, nakon čega se udaljio prema izlazu iz trgovine, dok je Marko pod utjecajem alkohola od 2,86 promila na njega vikao: Je*em ti mater četničku, moj otac je hrvatski branitelj, ja i moja ekipa ćemo te nać i razbit!
Granata ga pukla
Potom je Danijel Marka fizički napao udarivši ga stisnutom šakom u glavu, uslijed čega je Marko pao na tlo i zadobio vidljivu povredu usne i zuba. U sukob se umiješao Markov prijatelj Tomislav (49) koji je fizički policajca. Javni red i mir uspostavljen je dolaskom policijske ophodnje”, navodi se u presudi.
Marko je na suđenju ispričao kako je s prijateljem Tomislavom išao po pivo u dućan. Kaže kako ga je policajac iz čista mira udario šakom u glavu pa je pao na pod i pivo mu se razbilo. Priznaje da mu je potom opsovao majku, ali kaže da nije prijetio.
“Policajac mi je izbio zub i rasjekao usnu, ja ga ne poznajem i ničim ga nisam isprovocirao. Svoja prava i odnose s njim ću riješiti u kaznenom i parničnom postupku”, rekao je Marko koji kaže kako je bio na blagajni dućana i plaćao pivo kad se sve dogodilo.
Njegov prijatelj Tomislav bio je ispred dućana: “Čuo sam da me Marko zove. Otišao sam do njega i vidio mu glavu ko da ga je granata udarila. I ja sam bio pijan, ali tad sam samo pokušao razdvojiti tog policajca od svog prijatelja”.
Kazna 100 eura
Policajac Danijel kaže kako je sve počelo kad je zamolio Marka da se makne od blagajne jer je htio kupiti vodu: “On mi je psovao majku četničku i zbog toga sam ga udario šakom, pa je pao na pod. Ja sam zvao policiju, a prodavačica hitnu”.
“Potom su me Marko i Tomislav pokušali napasti, ovaj drugi me tri-četiri puta udario nogom, vijali su me po parkiralištu. Djelovali su pijano i nisam se s njima htio tući”, ispričao je policajac.
Sutkinja ih je ovaj tjedan sve proglasila krivima i svakoga kaznila sa 100 eura. Moraju platiti i po 20 eura troškova prekršajnog postupka. Inače, Marko i Tomo su iz Zagreba, a policajac Danijel iz Velike Gorice.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Susjedima priredio iznenađenje: Amerikanac koji je u Zagorju kupio kuću za 5000 eura pozvao susjede k sebi
NOVI DETALJI: Policija objasnila kako je dječak nožem ubo prijatelja
Pronađeno mrtvo tijelo muškarca. Policija je na terenu
Teška prometna nesreća: Pet osoba odvezeno u Opću bolnicu
Novi detalji brutalnog ubojstva Zagorca u Dublinu. Poruke su gnjusne
HOROR U HRVATSKOJ: Muškarac nožem izbo maloljetnog sina?!
Otkrijte zašto je 'Tako neka bude' osvojio Gjalskog! Međurečan: 'O ovoj knjizi će se dugo pričati'
Preminula velika hrvatska povjesničarka i urednica
Prognostičke karte otkrivaju moguće količine snijega za Europu: Evo što čeka Hrvatsku
DRAMA NA BAZENIMA: Dvoje djece završilo u bolnici
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz besplatnu montažu i 7 godina garancije
Organizacija vjenčanja: Sve za dan iz snova pronađite na Danima vjenčanja
Uhvati najbolje popuste: West Shopping Utorak
Preuzmi brošuru i otkrij 20 savjeta za očuvanje prirode
Ove jeseni bez zamagljenih prozora i kondenzacije – Besplatna montaža, 7 godina garancija na uređaj!
