Pokrenut postupak protiv Kauflanda, otkrili na što sumnjaju
Agencija za zaštitu tržišnog natjecanja pokrenula je postupak protiv Kauflanda zbog sumnje u nametanje nepoštene trgovačke prakse dobavljačima poljoprivrednih i prehrambenih proizvoda.
Postupak je pokrenut po službenoj dužnosti jer je kod provjere usklađenosti poslovanja kupaca s odredbama Zakona o zabrani nepoštenih trgovačkih praksi u lancu opskrbe hranom, među kojima je i Kaufland, utvrdio postojanje indicija da je taj kupac postupao protivno odredbama zakona, piše Danica.
Agencija kaže kako će ispitati sve elemente koji se odnose na sadržaj i realizaciju poslovnih odnosa Kauflanda s dobavljačima poljoprivrednih i prehrambenih proizvoda te će tek nakon potpunog utvrđivanja činjeničnog stanja donijeti meritornu odluku.
Zbog zaštite poslovnih tajni Agencija ističe kako ne može komentirati, niti iznositi detalje o postupku koji je u tijeku.
Kaufland je lanjskog ljeta bio u sporu s Podravkom koja nije htjela pristati na “nepoštene uvjete” te im je prestala isporučivati robi.
“Kauflandov zahtjev za povoljnije cijene u odnosu na naše druge trgovačke partnere Podravki nije prihvatljiv a, osim toga, suprotan je i pravilima Zakona o zabrani nepoštenih trgovačkih praksi u lancu opskrbe hranom”, rekli su tada u Podravki.
Podravka i Kaufland kasnije su ipak postigli dogovor te su proizvodi koprivničke kompanije proljetos opet osvanuli na policama trgovačkog lanca. Navodno su u Kauflandu na koncu pristali na Podravkine uvjete.
Ima li taj spor ikakve veze s odlukom Agencije o pokretnju postupka protiv Kauflanda – ovog trena nije poznato.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Nestala je Valentina (14). Od jučer joj se gubi trag, policija moli pomoć
Što se zapravo događa kad kliknete 'Prihvati sve kolačiće'
Liječnici otkrili u kakvom je stanju učenik koji je proboden nožem u Bedekovčini
Uskoro nestaje struje u 3 grada i 21 mjestu diljem Zagorja! Ovo je kompletan popis
Evo koja hrvatska banka je dobila kaznu od milijun i pol eura!
Blagdanska košarica: Evo koliki je prosjek cijena po županijama
VELIKA PONUDA: Pogledajte koji sve poslodavci u Zagorju upravo traže nove zaposlenike
Betlehemsko svjetlo mira stiže u Radoboj
Humska petorka pomogla nabavu automatskog bojača za citološki laboratorij OB Zabok
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
