[POGLEDAJTE FOTOGRAFIJE] Zagorec slavio u derbiju protiv Trnja

Krapinčani tako dva kola prije kraja imaju 36 bodova, pet više od drugoplasiranog Dugog Sela

Odličan derbi u Krapini gdje su u okviru 15. kola III. HNL-središte odmjerili lider prvenstva, domaći Zagorec i četvrtoplasirana momčad Trnja. Domaćin je bio bolji za taj jedan pogodak i na kraju slavio rezultatom 2:1 protiv vrlo dobrih Zagrepčana. Krapinčani su odlično otvorili i već u 4. minuti Matija Majcenić je prekrasnim pogotkom završio akciju koju su kreirali Strabić i Smrekar. Mogla je prednost domaćih biti i više izražena no vratar Gudelj dobro je obavio svoj posao. U nastavku su se probudili gosti koji su svoju bolju igru okrunili pogotkom Guje za 1:1 u 60. minuti, nakon odlične aistencije Kanceljaka. Zagorec se nije predavao i u 70. minuti Ceraj ruši Pelka u svom kaznenom prostoru za kazneni udarac koji sigurno u pobjednički pogodak za 2:1 pretvara prvi strijelac lige, Matija Smrekar. Do kraja utakmice uspio se istaknuti i domaći vratar Bruči koji je obranio odličan udarac Kanceljaka.

Krapinčani tako dva kola prije kraja imaju 36 bodova, pet više od drugoplasiranog Dugog Sela i deset više od trećeplasiranog Gaj, pa već iduće kolo protiv HAŠK-a na Peščenici mogu potvrditi jesenski naslov.