Plenković: 'Oni koji su pozivali na zatvaranje, sad traže apsolutno otvaranje. E pa ne može to tako'
Plenković je apelirao na sve da još malo izdrže da poslije svi zajedno krenemo u normalizaciju života
Danas je održana sjednica Vlade. Uvodno se ministrima obratio premijer Andrej Plenković. Premijer Plenković najprije se zahvalio ministru Tomi Medvedu i potpredsjedniku Vlade, Borisu Miloševiću, na angažmanu u potresom pogođenom području.
Oprezno s popuštanjem mjera
-Brojevi padaju, smanjuje s i broj preminulih te je važno na nastavimo ovaj trend. Brojne zemlje pooštravaju mjere. Mi smo, za razliku od njih došli u poziciju da postupno možemo popuštati mjere. Mi nemamo taj luskuz da budemo samo u cipelama epidemiologa ili gospodarstvenika jer moramo voditi računa o svemu - kazao je premijer.
Osvrnuo se i na jučerašnji prosvjed poduzetnika i kazao da Vlada s pravom na izražavanje nezadovoljstva nemaju nikakav problem. - Ipak, moramo uzeti u obzir argumente. Podsjećam, brojne zemlje imaju policijski sat i sve trgovine su zatvorene. Mi smo rekli da neće biti potpunog lockdowna i policijskog sata. Sada kad je situacija bolja, oni koji su pozivali na zatvaranje, traže apsolutno otvaranje. E pa ne možemo to tako. To tako ne ide - rekao je i dodao kako je više obrađeno više od 90 posto zahtjeva za isplate u prosincu te su mjere za održanje radnih mjesta produljene.
Plenković je apelirao na sve da još malo izdrže da poslije svi zajedno krenemo u normalizaciju života. -Ako 15. veljače trendovi budu dobri, mi ćemo nešto učiniti. Nećemo oklijevati - rekao je, prenosi Dnevnik.hr.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Thompson silovito odgovorio Tomaševiću: ‘Samo probaj zabraniti’
Gori skladište guma? Širi se crni dim, vatrogasci na terenu
Nikako ocat i soda: Ova je mješavina najučinkovitije sredstvo za odčepljivanje odvoda
Tko peče najbolje božićne kolačiće? Prijavite se, čekaju vas lijepe nagrade
Zagorski vodovod preuzima vodne usluge u Krapini i okolici - evo što to znači za građane
Drama u Zagorju: ‘Bojimo se za svoju djecu, kćer su napali već 4 puta, a nitko ništa ne poduzima'
UPALJENI ALARMI: Prognostičar Božarov otkriva što nas čeka u Zagorju
Ovo je popis svih mjesta u kojima uskoro nestaje struje u Zagorju
[FOTO] UZNEMIRUJUĆE: Poginulo najmanje 10 ljudi u požaru, ozlijeđeni vatrogasci, policajci...
Na burnoj sjednici Gradskog vijeća Zaboka Đurek vijećnicima očitala lekciju ''malom školom''
Dišeći vert – spoj prirode i čovjeka
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
