Prethodni članak
Sljedeći članak

Osnovna škola Belec proslavila 180. rođendan

Želim da ova naša škola bude i dalje mjesto okupljanja, druženja, čuvanja tradicije i mjesto stvaranja čvrstih temelja u obrazovanju, rekla je ravnateljica


Važan jubilej, 180 godina školstva, obilježen je danas u OŠ Belec. Ravnateljica Nikolina Puklin uputila je u čestitke svim učenicima, djelatnicima i roditeljima. – Želim da ova naša škola bude i dalje mjesto okupljanja, druženja, čuvanja tradicije i mjesto stvaranja čvrstih temelja u obrazovanju – rekla je ravnateljica.

Svečanost je, osim za kulturno umjetnički program, bila prilika i za dodjelu zahvalnica odnosno prigodnih poklona brojnim prijateljima škole – Belečkim mažoretkinjama, KUD – u Belec, NK Mladost Belec, DVD – u Belec, vlč. Milanu Pušecu, Udruzi osoba s invaliditetom KZŽ, POU dr. Jurja Žerjavića Zlatar, PP Zlatar Bistrica, Jumicaru Hrvatska, Dejanu Nemčiću, Centru za odgoj i obrazovanje Zajezda, OŠ V. Nazora Budinščina, bivšim ravnateljima škole Marijanu Čoriću, Marijanu Budenu i Verici Havoić te Gradu Zlataru.


U ime Grada čestitke je uputila gradonačelnica Jasenka Auguštan – Pentek. - Čestitke na velikoj jubileju ravnateljici, svim djelatnicima škole, učenicima na kojima ovo mjesto ostaje i s kojima diše. S vama diše i Belec i Grad Zlatar. Drago mi je da Grad Zlatar, bez obzira što nije osnivač svojih škola, odvaja sredstva koliko je u mogućnosti kako bismo školu dodatno opremili. Ponosna sam što možemo izdvajati i za ljetovanje naših učenika, među rijetkim JLS. Vjerujem da ćemo moći svake godine još više sredstava izdvajati za školu i udruge – rekla je gradonačelnica.


Svečanosti je prisustvovao i župan Željko Kolar, koji je ravnateljici uručio zahvalnicu Županije, osnivača škole, povodom ove velike obljetnice.

– Često govorimo da su djeca naša budućnost, da na mladima svijet ostaje, a uvijek je bolje kad se s riječi prijeđe na djela. Mi unutar KZŽ pokušavamo raditi upravo to i u posljednjih 6,7 godina nikada nije bilo toliko ulaganja u obrazovanje, a nikada nije dosta ulaganja u obrazovanje. Najbolje uložen novac je u onaj uložen u obrazovanje – rekao je župan.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Još članaka iz "Vijesti"

Facebook

 
iz valute
u valutu

Tečajna lista služi isključivo u informativne svrhe i podliježe promjeni bez prethodne najave. Zagorje.com ne može jamčiti točnost tečajne liste koju koristi konverter. Prije provođenja stvarnih transakcija potrebno je provjeriti trenutni tečaj kod službene ustanove. Tečajna lista dohvaćena je prema online podacima Hrvatske narodne banke.

mojtv.hr - kompletan tv program