Oroslavski SDP traži ostavku gradonačelnika Emila Gredičaka
Oroslavski SDP poslao je regiranje vezano uz aktualna zbivanja, kako su naveli u priopćenju, oko pokušaja političke korupcije HDZ-a.
Prenosimo ga u cijelosti.
SDP Oroslavje osuđuje pokušaj HDZ-a da trguje političkim funkcijama i nuđenje nezakonitog financiranja kampanje za predstojeće lokalne izbore, iako takvim postupkom nismo iznenađeni s obzirom da je to obrazac funkcioniranja HDZ-a na svim razinama. Jednako tako zgroženi smo što je u ovom pokušaju političke korupcije sudjelovao gradonačelnik Emil Gredičak, zbog čega tražimo njegovu trenutačnu ostavku na mjesto gradonačelnika Oroslavja. Umjesto da se bavi rješavanjem problema u gradu Oroslavju (a ima ih napretek zahvaljujući njegovom neradu i neznanju da ih riješi) na dobrobit građana koji su ga izabrali da vodi ovaj grad, gradonačelnik se očito bavi ilegalnim radnjama ne bi li si osigurao još jedan mandat u gradu Oroslavju. Premda se u svakoj prilici voli pozivati na transparentnost u obnašanju svoje dužnosti, ovakav postupak pokazuje kako gradonačelnik očito ima dva lica, jedno prema javnosti, a drugo dok trguje političkim funkcijama po kletima. Pitamo se je li sličnu ulogu možda imao i u stvaranju većine u Gradskom vijeću nakon lokalnih izbora prije četiri godine, s obzirom da je nekoliko vijećnika s naše liste preko noći i bezrezervno podržalo aktualnu vlast, te ju nastavilo podržavati bez suvislog komentara, kritike ili pitanja po bilo kojoj točki dnevnog reda na sjednicama gradskog vijeća, što je neshvatljivo za oporbene vijećnike. Iako usamljeni i često bez podrške ostalih oporbenih vijećnika, mi u SDP-u Oroslavja već četiri godine upozoravamo na netransparentnost rada HDZ - ove većine i gradonačelnika, ali i na neke druge nepravilnosti, poput primjerice rasvjetljavanja netransparentnog i sumnjivog postupka najma javne rasvjete na području grada Oroslavja, zbog čega do dana današnjeg ne možemo doći do ključnih dokumenata poput službene ponude dobavljača.
Naposljetku, izražavamo žaljenje što se naš grad našao u središtu ovakve afere, a gradonačelnik se ponaša kao da se ništa nije dogodilo, stoji u priopćenju SDP -a Oroslavje.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Thompson silovito odgovorio Tomaševiću: ‘Samo probaj zabraniti’
Gori skladište guma? Širi se crni dim, vatrogasci na terenu
Nikako ocat i soda: Ova je mješavina najučinkovitije sredstvo za odčepljivanje odvoda
Tko peče najbolje božićne kolačiće? Prijavite se, čekaju vas lijepe nagrade
Zagorski vodovod preuzima vodne usluge u Krapini i okolici - evo što to znači za građane
Drama u Zagorju: ‘Bojimo se za svoju djecu, kćer su napali već 4 puta, a nitko ništa ne poduzima'
UPALJENI ALARMI: Prognostičar Božarov otkriva što nas čeka u Zagorju
Ovo je popis svih mjesta u kojima uskoro nestaje struje u Zagorju
[FOTO] UZNEMIRUJUĆE: Poginulo najmanje 10 ljudi u požaru, ozlijeđeni vatrogasci, policajci...
Na burnoj sjednici Gradskog vijeća Zaboka Đurek vijećnicima očitala lekciju ''malom školom''
Dišeći vert – spoj prirode i čovjeka
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
