NOVI SRPSKI PATRIJARH MOLI ZA ŠEFA DINAMA Mamić : „To mi je prijatelj, ljubim ga svim srcem"
Mamić se prisjetio kako je uz tamburaše feštao s Porfirijem na Cvjetnom trgu
Nekadašnji čelnik Dinama Zdravko Mamić dao je intervju i za banjalučku televiziju ELTA. U tom je intervjuu otkrio koliko voli svoje srpske prijatelje, a među najdražima su mu Dule Savić i novoizabrani patrijarh srpski – Porfirije, piše Večernji list.
Upravo je u vrijeme njegova imenovanja Mamić potvrdio da su se čuli, da mu je čestitao i da jedva čeka posjetiti ga na misnom slavlju.
"Ja sam toliko oduševljen. Dogodilo se nešto predivno, gledao sam TV i gledao izvještaj s inauguracije, gdje mu državnici čestitaju. Nije prošlo pola sata i mislio sam: ''Moram naći način da svom prijatelju Porfiriju Periću čestitam'', kad mi je zazvonio telefon. On mi se javio na telefon.
„Zvao me Dule Savić koji je bio pored njega, bili su tu još neki zajednički prijatelji. Porfirije mi se javio i ja sam iskoristio priliku da mu čestitam. Rekao sam mu da sam dirnut da se u trenutku svog slavlja i svih obaveza sjetio mene. On mi je kraju rekao da će moliti za mene, a rekao je da zna gdje sam u Međugorju i da molim za njega „,ispričao je Mamić za banjalučku televiziju pa se prisjetio kako je ''feštao'' s Porfirijem.
„To je divna priča koja će moj život sigurno obilježiti, a možda i njegov. Sjećam se da sam ga u Zagrebu ugostio na stadionu, proveo ga kroz svlačionicu. Sjećam se kad smo na Cvjetnom trgu u Zagrebu uz tamburaše pjevali zajedničke pjesme. Vidim da je on više u sedam dana učinio za ljubav između srpskog i hrvatskog naroda, pa i svih naroda na ovih prostorima. Palac gore za Porfirija. On je i moj Porfirije i ja ga ljubim svim srcem, svim bićem i kad budem u prilici, bez obzira što sam katolik, neću se libiti da ga posjetim u Beogradu i odem na njegovo misno slavlje“, istaknuo je Mamić.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Stigao nalog za rušenje kuće koju je Amerikanac kupio za 5000 eura u Zagorju i uredio je
Liječnici upozorili: Ako osjetite i jedan od ovih 10 simptoma, hitno se javite doktoru
[PROGNOZA VREMENA] Vruće, ali evo kada su mogući pljuskovi
Aktiviran SRUUK! Građanima na mobitel stigle SMS poruke upozorenja
Upravo upaljeni generatori: Prijeti nam noćna tuča
Izvanredna sjednica o Gospiću završila: Ovo su izglasani zaključci
Mladić (24) završio u policiji, prijeti mu kazna od 1.320 eura, policija objavila detalje
[FOTO] Odlično napreduju radovi na rekonstrukciji i dogradnji škole u Svetom Križu Začretju
Najljepša vijest: Rođena 21 beba u Zagorju, ovo su imena rodilja
Kolar o otpadu u Poznanovcu: 'Svi su sve znali. I ja sam sve znao, ali nisam imao ovlasti ništa učiniti'
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
