Prethodni članak
Sljedeći članak

Na natjecanju 'Europa u školi' briljirali učenici ŠUDIGO-a

Aktivnosti projekta su natjecanje u literarnom, likovnom i glazbenom izričaju za osnovne, srednje i visoke škole i susreti mladih – uključujući susret dobitnika nagrada


Europa u školi jedno je od najstarijih kreativnih natjecanja u Europi i Hrvatskoj. Natjecanje se u Europi provodi više od 60 godina, a u Hrvatskoj Europski dom Zagreb ovaj projekt provodi već 27. godina. Aktivnosti projekta su natjecanje u literarnom, likovnom i glazbenom izričaju za osnovne, srednje i visoke škole i susreti mladih – uključujući susret dobitnika nagrada.

'U kategoriji za više razrede srednjih škola na temu: "Program tvog kompjutera" odlično 3. mjesto osvojila je naša učenica usmjerenja graf. dizajna Maja Škrlin, pod mentorstvom prof. savjetnice Anuške Alfirević. Deseto mjesto u istoj kategoriji osvojila je učenica Erika Čičko po mentorstvom profesorice mentorice Mirjane Drempetić- Hanžić.

Također bilježimo sjajan uspjeh na još jednom velikom natjecanju. Naš učenik Roko Zorić, iz dizajna odjeće, pod mentorstvom profesorice Štefice Zajec- Stanić, osvojio je drugo mjesto na Sferakonu radom na temu: "Cybersirotinja".

Na istom natjecanju u kategoriji literarnih radova Hrvatsko društvo Sfera dodjeljuje najstariju nacionalnu nagradu za domaća znanstvenofantastična djela. Ovogodišnju SFERICU (1. nagradu za najbolju priču u kategoriji srednjih škola) dobio je naš učenik Filip Dučić iz 4.MT razreda i to s pričom Etička uporaba antropocida. Mentorica je bila profesorica Antonija Čeko.

Napomenimo da je Sferakon najstarija i najveća hrvatska konvencija koja okuplja ljubitelje znanstvene fantastike, fantastike, horora i srodnih žanrova. Kroz 4 desetljeća održavanja, SFeraKon je postao jedna od najvećih europskih SF konvencija, najveća u srednjoj i jugoistočnoj Europi.
ŠUDIGO - Zabok više se godina pozicionira na ova dva natjecanja na najvišim mjestima te time potvrđuje i dodatno vrednuje kreativni rad naših učenika, kaže ravnateljica Božica Šarić.

Još članaka iz "Vijesti"

Facebook

Vremenski uvjeti povoljni su za vožnju. Promet je povremeno pojačan na cestama u smjeru mora, no vozi se bez poteškoća i zastoja. Večeras, 19./20. lipnja od 22:00 sata do 06:00 sati zbog radova u tunelu Učka vozit će se uz privremenu regulaci...

 
iz valute
u valutu

Tečajna lista služi isključivo u informativne svrhe i podliježe promjeni bez prethodne najave. Zagorje.com ne može jamčiti točnost tečajne liste koju koristi konverter. Prije provođenja stvarnih transakcija potrebno je provjeriti trenutni tečaj kod službene ustanove. Tečajna lista dohvaćena je prema online podacima Hrvatske narodne banke.

mojtv.hr - kompletan tv program