Loborci biraju ime dječjeg vrtića
U anketnom upitniku Općina je ponudila već nekoliko prijedloga imena, a mještani mogu dati i svoj prijedlog koji će se uključiti u glasovanje
Gradnja dječjeg vrtića u Loboru bliži kraju. Došlo je vrijeme da Loborci odaberu i njegovo ime. U anketnom upitniku Općina je svojim mještanima ponudila nekoliko prijedloga imena: Dječji vrtić ''Lobor'', Dječji vrtić "Loborski leptirići", Dječji vrtić "Leptirići", Dječji vrtić "Ivančica", Dječji vrtić "Janica", Dječji vrtić "Orhideja", Dječji vrtić "Bambi…
Ponudili smo nekoliko prijedloga, ali naše Loborce molimo da predlože i svoje prijedloge koji ćemo također uključiti u glasovanje, kako bismo svi zajedno odabrali ime prostora gdje će naši najmlađi Loborci krenuti u svoje prve, velike, životne pobjede - pozvala je načelnica Ljubica Jembrih.
Dakle, glasovati možete samo ako ste prijavljeni na području općine Lobor. Na obrascu izaberete i/ili upišete svoj prijedlog imena dječjeg vrtića, kako bismo demokratski odlučili o imenu institucije u kojemu će naši najmlađi naraštaji provesti najljepši dio svojeg bezbrižnog djetinjstva– pozvali su iz Općine Lobor.
Gradnja vrtića u Loboru koji ga dosad nije imao, započela je u proljeće 2020., upravo u vrijeme krize uzrokovane koronavirusom. Unatoč koroni, radovi na dječjem vrtiću u Loboru, vrijednom gotovo 10 milijuna kuna napreduju prema planu. Loborski će vrtić imati površinu od 916 četvornih metara, a u njemu će se moći smjestiti 80-ero djece u tri odgojne grupe predškolskog uzrasta te jaslička grupa. Bit će to spas za brojne roditelje koji su se dosad morali snalaziti na razne načine da bi njihovi mališani bili zbrinuti u vrijeme kad su oni na svojim radnim mjestima. Više od 50 malih Loboraca trenutno je uključeno u susjedne vrtiće i čuvaonice te u dvije čuvaonice na području općine. Također, dosta veliki broj mališana je i na listi za upis u novi dječji vrtić koji bi svoja vrata trebao otvoriti najesen.
Vrijednost projekta je 9,7 milijuna kuna, a Općina Lobor dječji je vrtić prijavila na natječaj za provedbu Mjere 7.4.1. te preko Ministarstva poljoprivrede, odnosno Agencije za plaćanje u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju osigurala 7,44 milijuna kuna.
Dječji vrtić - prijedlozi imena možete pogledati
Prethodni članak
Sljedeći članak
BABY BOOM U ZAGORJU: U proteklih 7 dana na svijet stiglo čak 28 beba!
Drama u Zagrebu: "Sve je puno policijskih auta"! Policija: "Očevid je u tijeku"
Evo tko sve duguje porez. Rekorderka je dužna čak 70,5 milijuna eura!
Još jedno poskupljenje: Novi udar na vlasnike auta u Hrvatskoj
KATASTROFA! Izbio veliki požar: 'Nema spasa tvrtki, šteta je ogromna'
Do kraja 2025. dobivaju financijski vjetar u leđa: Novac stiže kad mu se najmanje nadaju
Mladost umalo prosila tri pogotka prednosti u odličnom ''zabočkom derbiju''
Velika pobjeda košarkaša Zaboka u drami protiv Dinama
PROGNOZA: Evo kakvo nas vrijeme čeka na blagdan Svih svetih
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
