Prethodni članak
Sljedeći članak

[LEGENDFEST PUN POGODAK] Tema zmajeva pobudila velik interes svih generacija u dvoru Veliki Tabor


Danas se u dvoru Veliki Tabor održava drugo izdanje LegendFesta. Riječ je o kulturno-turističkoj manifestaciji kojom se želi prezentirati i promovirati nematerijalna kulturna baština. LegendFest se i ove godine organizira godine u suradnji s MHZ organizira Udruga Val kulture, uz podršku Krapinsko – zagorske županije i Turističke zajednice.

Tema ovogodišnjeg LegendFesta su zmajevi. Tu su brojne zanimljive radionice, predstave i koncerti koji se odvijaju cijeli dan. Između ostalog, nastupit će Jelena Radan i Meritas.

Na ovogodišnjem LegendFestu posjetitelje je dočekalo puno zabave. Djeca su mogla naučiti raditi zmajeve i zmajeva jaja, a za odrasle tu su priredbe, kazališne predstave i koncerti. Tu je bila i ponuda lokalnih OPG-ova i starih radinosti. Sudeći po broju okupljenih i velikom interesu, ova manifestacija bila je pun pogododak.

Otvaranju je prisustovala i zamjenica župana Jasna Petek. – Ovo je lijepa manifestacija i jedna nova kulturna ponuda za turiste naše županije, ali i kulturna ponuda za sve one koji žive u našoj županiji. Pričanje priča o legendi i o kulturnoj baštini, o povijesti zasigurno pridonosi identitetu i očuvanju tradicije – rekla je Petek čestitavši Udruzi Val, Muzejima Hrvatskog zagorja i Općini Desinić na organizaciji.

Događanje završava spaljivanjem velikog zmaja, umjetnički kreiranog od strane slamaland artista Nikole Fallera.

 

Još članaka iz "Vijesti"

Facebook

Mokri su i skliski kolnici mjestimice u večem dijelu zemlje, a u unutrašnjosti je smanjena vidljivost zbog magle. Na cestama u gorju i duž Jadranske magistrale (DC8) mogući su odroni. Vozače upozoravamo da prilagode brzinu i način vožnje uvjetima...

 
iz valute
u valutu

Tečajna lista služi isključivo u informativne svrhe i podliježe promjeni bez prethodne najave. Zagorje.com ne može jamčiti točnost tečajne liste koju koristi konverter. Prije provođenja stvarnih transakcija potrebno je provjeriti trenutni tečaj kod službene ustanove. Tečajna lista dohvaćena je prema online podacima Hrvatske narodne banke.

mojtv.hr - kompletan tv program