„Lanac solidarnosti“ u Kraljevcu na Sutli povezat će ljude u potrebi i one koji imaju mogućnost donirati neophodne stvari
Na prijedlog načelnice Blanke Stipčić Berić pokrenuta je vrsta socijalne trgovine gdje će se pomagati socijalno ugroženim mještanima
Ideja o pokretanju „Lanca solidarnosti“ nastala je iz komunikacije s mještanima Općine Kraljevec na Sutli koji dolaze na Općinu i iskazuju svoje trenutne potrebe.
– Općina je u ovom slučaju posrednik između onih koji su u potrebi i onih koji imaju mogućnosti donirati stvari nužne našim mještanima, a koji si to sami, nažalost ne mogu priuštiti. Mi smo i do sada prikupljali informacije o tome što je nekome potrebno i objavljivali ih preko Facebooka i mrežne stranice, naravno ne objavljujući identitet tražitelja i na taj način spajali s onima koji žele i u mogućnosti su donirati za određene potrebe – pojasnila nam je način na koji funkcionira „Lanac solidarnosti“ načelnica Stipčić Berić. Općina stalno pomaže svojim sumještanima u okviru mogućnosti što namjerava činiti i dalje.
– Došli su mi moji sumještani kojima je potrebna peć za drva. Imamo i jednu situaciju, gdje su jednoj trudnici potrebni perilica rublja, dječji krevetić, posteljina… To su sve neke stvari u kojima Općina može na određeni način pomoći do određene svote, ali ne može osigurati takve stvari koje netko ima doma, a ne zna što bi s njima. To je i nas dodatno motiviralo, jer su se uključili i sami vijećnici, koji i sami imaju neke stvari koje im više nisu bile potrebne. Primjerice, jedna će vijećnica donirati kolica. Općina već ima suradnju s pilanom u vlasništvu gospodina Brune Hercega, koji potrebitima donira drva. Općina tu sudjeluje u smislu da organizira prijevoz i spaja potrebite s pilanom. Ideja da pokrenemo „Lanac solidarnosti“ došla je iz takvih praktičnih životnih situacija i nadam se da ćemo u namjeri pomaganja uspjeti – optimistična je kraljevečka načelnica.
U svrhu oglašavanja Općina će koristiti postojeću mrežnu stranicu, na kojoj planira u rubrici pod nazivom „Lanac solidarnosti“ objavljivati socijalne potrebe mještana. Mještani koji se ne služe internetom, mogu se i nadalje obratiti direktno ili telefonom.
– Oni nisu u mogućnosti sami tako nešto pokrenuti pa ćemo mi tu sudjelovati, jer je danas većina svijeta ipak već on-line na nekakvim Facebook web stranicama, dok oni koji su u potrebi te mogućnosti najčešće nemaju, nemaju pristup internetu, tako da im mi u tom pogledu možemo puno bolje pomoći oglašavanjem njihovih potreba – zaključila je načelnica Stipčić Berić.
(Davor Žažar)
Prethodni članak
Sljedeći članak
'VJEŠTICE, IMAŠ DOBRE NOGE': Saborska zastupnica pokazala kako se zabavljala za Noć vještica
KAKVA SREĆA! Amerikancu koji uređuje kuću u Zagorju traktorom stigla dostava iz snova
UŽAS: Glasna eksplozija probudila zapad Zagreba: 'Čule su se sirene'
TUŽNA VIJEST: Preminuo legendarni hrvatski trener. Ostavio je neizbrisiv trag u domaćem nogometu
STRAŠNO: Dvoje mladih noćas stradalo u prometnoj nesreći na sjeveru Hrvatske
NOVA PRAVILA: Evo tko sve ima pravo na 70 eura pomoći za struju i plin
HRVATSKA U PLUSU! Rođeno više djece nego lani, pao broj umrlih i pobačaja
JESTE LI GA VIDJELI? Nestao je Ante, policija moli pomoć
Novi trošak za vozače na tehničkom pregledu: 'Otišli su nenormalno, auto je postao luksuz'
TRAGEDIJA: Nakon konzumiranja droge preminuo muškarac (45), pritvoren diler
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
