Klizište u Bobovju ugrožava obiteljsku kuću
Odron je sada privremeno saniran šljunkom kako bi cesta bila prohodna za stanovnike zaselka Krleži
Obilne kiše i dalje uzrokuju nastajanje klizišta, ulegnuća i puknuća asfalta. U takve prirodne nedaće ubraja se i cesta Bobovje – Vidovec Krapinski i to najviše u predjelu obiteljske kuće Vuljanko – Škrnjug, zaselak Puljeki u Bobovju. Klizište se aktiviralo prije nekoliko godina, a do većeg odrona došlo je početkom rujna ove godine.
Odron je sada privremeno saniran šjunkom koji su poravnali uglavnom sami mještani, kako bi cesta bila prohodna za stanovnike zaselka Krleži kako se iz Krapine do svojih kuća ne bi morali voziti okolo preko Vidovca Krapinskog. Do većeg novog klizanja došlo je u noći s 23./24. listopada, obzirom da se glavna raspuklina proteže pola metra od ograde, ugrožena je i obiteljska kuća.
Grad zasada intervenira na način da održava prohodnost. Zbog zime izvjesno je da veće sanacije neće biti prije proljeća, a za što će biti potrebno iznaći sredstva u proračunu Grada Krapine za 2015. godinu
Prethodni članak
Sljedeći članak
Lijepa vijest: Akciji darivanja krvi za žene pristupilo njih 43
TUŽNA VIJEST: Umro je legendarni dr. Marcel Majsec
Kaos na autocesti od Zaboka prema Zagrebu: Više vozila sletjelo s ceste
OB Zabok objavila važnu obavijest za pacijente - stupa na snagu odmah
[FOTO i VIDEO] Nevrijeme se širi Zagorjem: Tuča pogodila više mjesta
Kazneno prijavljena: Djevojka koja je pretukla Filipinca ide u pritvor
Dan općine Mače: ‘Imamo nešto što se ne može kupiti novcem - zajedništvo, bogat društveni i kulturni život’
Gradonačelnica Zaboka Valentina Đurek održala prijem za ekipu SD Tekstilca
''Oporuka'' Đurđice Seleš stiže u Mariju Bistricu, rezervirajte kartu
I sutra u Zagorju radovi HEP-a. Evo gdje od jutra neće biti struje
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
